BUY FXO Forum Shares
1316
Shares in the BANK:
We BuyWe Sell
$1.8773$1.9354
Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 15 of 74

Thread: Demo Journal

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

Demo Journal

A'kum

sajer nak menyemarakkan lagi ruangan journal..skang ni aku open satu thread journal dari haku utk semua heheh

starting capital utk acc ni aku depo 800 usd..
    margin 1:500

acc no : 36620
    invest pass : demo36620

ni adalah salah satu cara aku nak disiplinkan diri (aku pinjam ayat sapa yerrkkk lupa hehehe)sebelum aku onkan balik acc std aku yg aku freeze wat masa skang pasal loss byk seh..

Teknik isakas rebirth+fibo

wish me good luck guys huhuhuh

target for 2 weeks trade start from today 1.5K tgk leh reach ker tak huhu

p/s: lorddd aku dah bukak journal weheheheh
    Last edited by jaih; 11-13-2007 at 11:56 AM.

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

huraian utk trade ari nih...pepagi tadi aku trade ngarut...lepas tu aku tersedar dari lamunan dan terlintas di pala otak neh nak journal kan demo acc neh...so aku pun back on trail..test trade pakai teknik yg selama nih aku dok guna iasakas+fibo..

ternyata kalau trade pakai fibo neh nak kena sabar seh...tak silap utk NU tuh aku open dlm pagi tadi..time maghrib baru hit TP huhuh..lama sioot..hasilnya +76 pips..same goes to EJ tp aku tak sabar seh...terus close jerr..pasal dah penat seharian...so waitng for another signal dari isakas utk trade seterusnya...aku guna TF 30

ni result utk ari ni bagi sesapa yg tak nak log in kat terminal memasing

Last edited by jaih; 11-13-2007 at 11:56 AM.

In Profit
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

trima kasey brader..
    dgn bg ss ni,hrp newbie2 cam aku dpt lebih bnyak ilmu utk trade.
    tq2..
    sm_cool
    kalau dah kaya tu zakat jgn lupa....sm_upset
    sm_win sm_winsm_win

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

salamzzz
    ari nih signal isakas utk NU yillek so aku change plan B guna RSI n Stoch shj..scalp sket..so ini hasil utk ari nih...penat wooo tgk line rsi heheh..

total pips 2day 42 pips..modal dah cover balik dah..harap2nya bleh maintain profit..[/b]

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

ni trade ari nih...base on fibo..even floating byk gak tadi ..tp alhamdulillah mlm ni reach TP sc for today trade

In Profit
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

Quote Originally Posted by jaih View Post
    ni trade ari nih...base on fibo..even floating byk gak tadi ..tp alhamdulillah mlm ni reach TP sc for today trade

bagus... teruskan usaha anda..
    aku penah gak try fibo,tp aku xkonfiden la nak gune camne.. bleh aja aku x?
    baby
    sm_win sm_winsm_win

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

entry kat 61.8@ 50 ..TP kat 100,161.8 atau 261.8 biasanya aku set kat 161.8 atau kat 100 SL kat 0.00 n + isakas

sku sendiri tak yakain sgt lagi tp setakat nih membuahkan hasil kat demo...cukup masanya nanti aku guna kat live

In Profit
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

entry kat 61.8@ 50 ..TP kat 100,161.8 atau 261.8 biasanya aku set kat 161.8 atau kat 100 SL kat 0.00 n + isakas

sku sendiri tak yakain sgt lagi tp setakat nih membuahkan hasil kat demo...cukup masanya nanti aku guna kat live
    kalau gune US25 selamat x? margin bro kat demo 2 bapa?
    sm_win sm_winsm_win

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

us 25 aku rasa tak selamat sgt lagi lerr bro...pair plg selamat nak layan pun kat NU n Au pasal margin murah...tu pun kalau nak kira % margin yg guna dari capital mcm dah tinggi sgt coz utk 0.1 lot NU dah pakai margin 15usd(1:500) so ada balance dlm 10 usd lagi ..tu kalau terfloating sampai -20 dah haru dah tuh..

kat demo ni aku set up start capital 800usd guna leverage 1:500..so setakat ni balance dah ada 1.2K lagi seminggu trade tgk mcm mana dpt tak reach 1.5K by the end of next week

Intraday Master granpa's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

..wah..mantap la tu..tahniah la bro..
    cume kalau bro tak kesah, boleh tak bro terangkan serba sedikit ttg fibo ni, utk adik2 baru mcm aku ni..ye la..nak tarik dari point mane? kat mane nak stop? da tu pe nak kene tengok? ape2 je la, serba ringkas je..kalau bro jais berkesempatan le..hehe..tq..

FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

us 25 aku rasa tak selamat sgt lagi lerr bro...pair plg selamat nak layan pun kat NU n Au pasal margin murah...tu pun kalau nak kira % margin yg guna dari capital mcm dah tinggi sgt coz utk 0.1 lot NU dah pakai margin 15usd(1:500) so ada balance dlm 10 usd lagi ..tu kalau terfloating sampai -20 dah haru dah tuh..

kat demo ni aku set up start capital 800usd guna leverage 1:500..so setakat ni balance dah ada 1.2K lagi seminggu trade tgk mcm mana dpt tak reach 1.5K by the end of next week
    hehe..betul la tu bro..sebab aku rasa rugi aku trade ngan modal usd25 tu, sebab da kalah rasa mcm sia2 je, sebab aku da terkena da, aku rasa tak salah kalau kite depo paling2 pun dalam usd225, nah..da boleh trade sedap sikit..ada la juga margin utk kite...

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

to grandpa hehe..

aku tarik base on isakas signal kat TF 30..bila dah kuar signal tuh baru aku tarik n set pending order kat 50 n 61.8..TP plg selamat kat 100 tamak sket kat 161.8 terlebih tamak kat 261.8 atau 421 tuh hehe..nak indi isakas g kat forex tsd atau kat blog haku...see my siggy

hope dpt membantu...btw location aku kat kuantan..so kalau ada masa leh ngeteh tgk loc grandpa mcm kat pahang jerkk
    Last edited by jaih; 11-18-2007 at 04:11 PM. Reason: add sket

FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

to grandpa hehe..

aku tarik base on isakas signal kat TF 30..bila dah kuar signal tuh baru aku tarik n set pending order kat 50 n 61.8..TP plg selamat kat 100 tamak sket kat 161.8 terlebih tamak kat 261.8 atau 421 tuh hehe..nak indi isakas g kat forex tsd atau kat blog haku...see my siggy

hope dpt membantu...btw location aku kat kuantan..so kalau ada masa leh ngeteh tgk loc grandpa mcm kat pahang jerkk
    mekasih la encik jaih..
    nnt aku cube prctice kan..ye la..prctice make perfect..so far aku mmg org pahang, cume skang kat lumut, nnt2 kalau aku balik pahang leh le ngeteh..boleh ko ajar aku directly..hehe..3dblob
    ape2 hal..gudluck..mgu baru..hari baru..semangat baru..
    ...pERjaLaNaN kU maSiH jaUH...
    kita cuma musuh pengkhianat bangsa dan negara
    apatah lagi pengkhianat agama

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

Quote Originally Posted by trade4arab View Post
    i thik it is true
    the truth is out there hehehe ok ni semalam punya trade..manyak untung liaw..even floating sampai -ve 50 tp hasilnya tak mengeciwakan..sames goes to my std acc pasal eku entry gak w'pun dlm proses freeze heheh..gatai tangan...ok ni sc nya

n ni chart yg tunjuk mcm mana aku tarik fibo..peratikan trade aku entry kat 61.8 n TP kat 100 tp smlm punya trade berdebar2 sket lerr pasal price reverse sampai nak cecah line 0.0 dan akhirnya TP reach time aku tido

Total pips for that day +97 Pips
    Fibo + Isakas
    Last edited by jaih; 11-20-2007 at 02:05 AM.

In Profit jaih's Avatar
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

update satu kali nampaknya target aku dah reach utk dpt 1.5K in balance atau net profit 800usd..tp aku still carry my demo trade neh..pasneh insyallah journal utk live acc(std)

sini aku attach full detail report trade aku...so kalau ada komen or kutukan membina di alu2alukan hehe yg aku draw petak tuh trade utk ari nih..sekali jalan jer malas nak sc bebanyak

tak puas hati lagi leh log in terus kat terminal memasing

Page 1 of 5 12345 LastLast