Skomputeryzowana branża pieniężna rozpoczyna działalność na temat cyfrowych pieniędzy Facebooka.

Byki bitcoinów twierdzą, że błogosławieństwo tech goliath legitymizowałoby przestrzeń, ułatwiłoby zakup innych zaawansowanych zasobów i rozbłysło główne instytucje związane z pieniędzmi, aby uniknąć trybu „usiądź wygodnie i obserwuj”.

„Starania Facebooka w kosmosie mogą być jednym z, jeśli nie najbardziej krytycznym impetem zewnętrznym dla bitcoinów i odbioru kryptograficznego w historii innowacji”, powiedział Spencer Bogart, wspólnik w firmie spekulacyjnej Blockchain Capital z siedzibą w San Francisco

Kilka serwisów informacyjnych, w tym Bloomberg i Wall Street Journal, ujawniło, że organizacja buduje własne skomputeryzowane pieniądze dla klientów w celu wymiany i wydawania za pośrednictwem Facebook Messenger i WhatsApp. Kilka raportów informuje, że Facebook ogłosi swoje ustalenia w tym tygodniu, pomagając bitcoinowi zebrać ponad 9 000 USD do ponad rocznego maksimum. Akcje Facebooka dodatkowo przeskoczyły ponad 3 procent w poniedziałek przed normalną deklaracją.

Nieformalna organizacja zleciła Davidowi Marcusowi, poprzednikowi oficjalnemu serwisowi PayPal, rozpoczęcie badania otwarć z blockchain, innowacją za bitcoin i różnymi cyfrowymi formami pieniędzy. W miarę zbliżania się do otwartego absolutorium obecnie istnieje ponad 100 osób zajmujących się przedsięwzięciem, na co wskazują dane na LinkedIn, a Facebook wciąż powiększa grupę. Szczegółowe informacje, że Facebook dodatkowo organizuje fizyczne, przypominające bankomaty maszyny, w których klienci mogą kupować pieniądze, oraz że przedstawiciele organizacji prawie na pewno zdobędą odszkodowanie jako nową gotówkę.