FXOpen Broker

10+ years’
experience in FX

VISIT WEBSITE

Trading Accounts

ECN, STP,
Micro, Crypto

START TRADING

Try Free Demo

Practice Forex trading
risk free

OPEN DEMO ACCOUNT

PAMM Technology

Become a Master
or a Follower

JOIN PAMM SERVICE
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: XRP/USD

Moderator cool user
    Thanks
    27

Default XRP/USD

Lunea trecuta, costul de Ripple a fost de 0.37136 dolari la deschis. Din acel moment, costul a scăzut și sa diminuat la aproximativ 0.29371 dolari, ceea ce nu este deloc ca și în cazul Bitcoin, nu este cel mai redus cost al Ripple-ului de la începutul anului.

Pe diagrama orară, puteți observa că costul a determinat un canal de cățărare după ce căderea a făcut în mod adecvat un interval și costul este de acum la nivelurile inferioare. De aici aș aștepta o legătură cu linia întunecată intensă, care este linia imensă de creștere a trendului descendent, pentru o retestare a opoziției după care mă așteptam ca Ripple să se prăbușească la $ 0.25647, care este următoarea dimensiune uriașă în linie.

Nivelul de asistență planificată de referință menționat este costul de dimensiune al Ripple a fost cel mai redus de la începutul anului și costul a fost recent comunicat cu acesta de mai multe ori și a descoperit ajutor acolo, de unde costul a crescut ulterior și a ajuns la 0,6289 $. Deci, această dimensiune se umple ca ajutor solid și probabil va face ca atare mai târziu.

Moderator cool user
    Thanks
    27

Din luna decembrie a unsprezecelea, când costul Ripple era de 0,307 dolari, banii digitali au scăzut cu aproximativ 7% la început, ajungând la 0,2866 $. Aceasta a fost puțin mai mică decât scăderea trecută, care a fost de 0,29323 $ pe data de 7 decembrie, însă, așa *** ar trebui să fie evident atunci când costul a căzut sub ea, a început o expansiune. Ea a direcționat costul Ripple-ului la o valoare de 0.35382 $, ceea ce reprezintă nivelul opoziției. Aceasta a fost o extindere de 23,43% dintr-o dată. Acesta este motivul pentru care costul a început să se redreseze și este în prezent într-o direcție descendentă.

Dacă luați un gand la diagrama orară, puteți vedea că activitatea valorii a făcut un exemplu comparabil ca în graficul lui Bitcoin, demonstrând relații de piață solide. Mișcarea laterală a fost marcată ca un amendament WXY, ca și în cazul Bitcoin, astfel că acum, în perioada următoare, mai multe neajunsuri nu sunt extraordinare, cu costul Ripple-ului, ceea ce ar putea duce la o scădere mai scăzută a graficului orar și retestul scăzut anual, care ajută la nivelul de 0.2564 $

La început, mi-ar lua un gand la ceea ce face costul în jurul valorii de linie intensă întunecată, care este linia reală de ajutor / opoziție și *** costul recent a rupt-o. Este necesară o retestare a ajutorului înainte ca costul să crească.

Ambele situații anticipate sugerează că ajutorul nu va fi acolo în jurul liniilor întunecate puternice și că această extindere a fost una de remediere care a precedat noi scăderi sau retestarea vechilor minime, totuși probabil că nu va fi situația.

Pe șansa pe care valoarea descoperă să o înrăutățească, mai mult ar putea fi normal, deoarece puterea undei Y a terminat în prezent.

Moderator cool user
    Thanks
    27

La data de 1 ianuarie, costul Ripple a fost de 0,355873 dolari la fundul său absolut. Din acel moment înainte, costul a fost într-o evoluție laterală și a crescut până la 0.39105 $ la punctul cel mai uluitor până acum. Un timp mai târziu, Ripple a scăzut încă o dată la nivelul scăzut al anului. Acest lucru a avut loc la un alt moment în care costul a început din nou să se extindă, însă a fost ceva mai scăzut decât ultima dată, ajungând la $ 0.38418 înainte de a mai scădea.

Pe conturul orar, activitatea valorii a încadrat un triunghi simetric și luând o decizie prin verificarea lui Elliott Wave, vom vedea o scăpare din dezavantaj, pe măsură ce actuala undă restaurativă se termină pe partea superioară. Aceasta probabil că nu se va întâmpla imediat, deoarece se poate întâmpla un alt remediu. În orice caz, indiferent dacă a făcut-o, aș anticipa că ar trebui să meargă la nivelul de ajutor plat de la 0.35382 $, care este linia inferioară din ajutorul de rulare costul este în prezent de schimb de la.

Costul XRP / USD este, de asemenea, într-un canal de scădere din 21 septembrie, așa că mă caut o colaborare cu nivelurile diagramei încă o dată. Situațiile economice actuale ne demonstrează că vom vedea o cooperare cu dimensiunile superioare anterior o altă devalorizare a costurilor și un nou dezavantaj.

În acest mod, fără îndoială vom vedea o mică retracement la nivelul de ajutor plat cel inferior. Din acel moment, o altă extindere se bazează pe linia întunecată a întunericului superior, care este linia de opoziție a canalelor de scufundări. În acel moment o concediere se va întâmpla și vom vedea un nou dezavantaj cu prețul Ripple.

Moderator cool user
    Thanks
    27

De la deschiderea de ieri, când costul Ripple era de 0,321 USD, costul a crescut cu 4,85%, la ora actuală de 0,33697 $. Costul a crescut ieri și a ajuns la $ 0.348 în cel mai uluitor moment în care a urcat de la 0.3261 $, dar de la înălțime, costul a fost retras constant.

Pe diagrama orară puteți vedea că costul a atras atenția asupra nivelului minor de opoziție din intervalul anterior și sa întors, închizând lumânările orare de sub ea. Valoarea încă nu a atins dimensiunea inferioară a intervalului anterior. Acesta este motivul pentru care am anticipat că ar trebui să coborâm un pic, în ciuda faptului că sa întâmplat o asociație minoră înainte de a începe din nou în direcția ascendentă. Pe măsură ce mișcarea ascendentă ar părea inadecvată, m-aș aștepta la o altă extindere de aici până la linia de opoziție în următorul interval de $ 0.35382, în orice caz, până la 0.37 $ la max.

Cu toate acestea, atunci când extinderea se închide mi-aș aștepta să vadă mai multe dezavantaje la costul de Ripple, deoarece miscarea prezent este probabil un val de remediere în sus înainte de o procedură pentru o altă miscare drawback, care ar fi sfârșitul val Y Minor.

Moderator cool user
    Thanks
    27

Din ultima marți, când costul Ripple a fost estimat la 0.34156 dolari SUA la dimensiunea actuală de 0.32136 dolari, am înregistrat un declin de 5.87%.

Luând un gand la graficul orar, puteți vedea un design asemănător, asemănător cu Bitcoin - cu o săptămână în urmă o revizuire Minute WXY până la final, care a fost al doilea val X dintr-o redresare Minor WXYXZ. Costul Ripple sa diminuat de la acel moment și a scazut de la 0.3396 dolari la 0.3158 $ la sfârșitul săptămânii absolute, dar cumpărătorii au condus costul deasupra dimensiunii plate la 0.32032 $, care a fost cea mai mică dimensiune scăzută în cazul în care costul a fost în derivă.

Costul este de acum încolo într-o direcție ascendentă, dar totuși a atins o mică opoziție la linia de model de alunecare din gama actuală. Luând un gand la structura de undă am încredere că vom vedea o pauză în sus, deoarece aceasta este, probabil, o triplă trei recurs. Cu toate acestea, nu am încredere că costul va fi mai mare decât nivelul din zona de ajutor din trecut, la nivelul de 0,327 $. După aceste închideri m-aș aștepta la un nou dezavantaj, pe măsură ce undă Z creează complet, iar concentrarea valorii pentru scăderea normală ar fi la aproximativ 0,3 $ zona.

Moderator cool user
    Thanks
    27

Din ultima luni când costul Ripple a fost de 0.32298 $, estimat la dimensiunea actuală de 0.29250 $, am înregistrat un declin de 9.57%. Costul a fost blocat într-un interval undeva între 0,3178 $ și 0,322565 $ pe parcursul celei mai mari părți din cea mai recentă săptămână. Ca și în cazul lui Bitcoin, s-au făcut eforturi sâmbătă pentru a rupe nivelul de obstrucție din intervalul de referință terminat, totuși, ca o colaborare cu opoziția din rază.

De la acel moment, costul a început să coboare în direcția descendentă și a atins forța solidă, la început, până la poziția de bază. Fie ca atare, greutatea vânzătorilor a fost strânsă deoarece costul a scăzut aproape de nivelul de susținere a gamei și costul a fost înăbușit în mod efectiv până când sa produs în cele din urmă o pauză în ceea ce privește dezavantajul.

Pe graficul orar, puteți vedea că costul lui Ripple a descoperit un ajutor undeva între 0,294 și 0,2849 $. Structura valurilor pare imprudentă și toate cele 5 valuri au fost create complet. Acesta este motivul pentru care m-aș aștepta acum la o inversare de la sfârșitul anului, fără nici un dubiu.

Costul lui Ripple a înregistrat o redresare Minor WXYXZ, așa *** a costat Bitcoin. Exemplul ar putea fi văzut pe numeroase alte cripte majore, astfel încât legătura de piață este solidă. Din această legătură putem afirma proiecția și am afirmat cu diferite ocazii până acum. Așadar, am încredere în mod iminent că o altă mișcare urâtă în sus va veni așa *** am văzut de la 15 decembrie până pe 24 decembrie. A fost principala mișcare imprudentă numită W Intermediary W, amendamentul Minor WXYXZ este valul X, astfel încât un al treilea val ar trebui să înceapă să creeze un moment în plus în orice moment în viitorul apropiat.

Acest lucru probabil că nu va apărea imediat, deoarece valoarea a pierdut o mare parte din stima sa din târziu. Deci, un timp de solidificare ar fi următorul, după toate probabilitățile, organizat cu o dezvoltare minoră laterală, care ar duce la o altă expansiune atunci când este setată.

Moderator cool user
    Thanks
    27

De la ultima marți, când costul Ripple a fost de 0,2874 $ la fundul său absolut, estimat la dimensiunea actuală de 0,3013 $, costul a crescut cu 4,75%. Costul a crescut și mai mult, în urma cooperării cu linia de susținere a pantei care a scăzut în ultimul trimestru de marți, până la $ 0.3431. A fost o colaborare cu linia de obstrucție a panzei care se încadrează, care a terminat ca o concediere împingând din nou costul descendent.

Colaborarea cu opoziția care se încadrează în jos a fost sfârșitul valului Minor X, deci se așteaptă în prezent mai multe dezavantaje, deoarece valul Z a început. Costul este, de acum, într-un fel de triunghi alunecător, pe care nu l-am marcat pe contur, însă este evident de valul Elliott Wave Z și este de acum încolo de ajutorul triunghiului care speră să izbucnească dezavantajul.

În cazul în care se întâmplă acest lucru și am încredere că se va întâmpla, probabil că vom vedea o forță suficientă pentru ruperea nivelului de ajutor plat la 0.29405 $ și pentru dezvoltarea ulterioară a următorului la $ 0.26617 în cazul în care suportul de pană care se încadrează.

Moderator cool user
    Thanks
    27

De la ultima marți, când costul Ripple era de aproximativ 0,3 dolari, am văzut o extindere de 1,48% estimată la dimensiunea actuală de 0,30674 $. Costul s-a mărit și vineri, ajungând la $ 0.325, de când a avut parte de o opoziție solidă la acea dimensiune, a avut loc o retragere rapidă.

Dacă luați un gand la graficul orar, puteți observa că costul se află în faza restabilire a căilor de atac reduse în interiorul cadrului care se încadrează. Extinderea de vineri a fost la linia de obstrucție și sa asociat cu ea din acel punct. Redresarea este necesară pentru a continua pentru mai mult, deoarece costul a scăzut la nivel de ajutor plat de la $ 0.3021. Deci, ajutorul găsit acolo ar putea provoca o pauză și asta dacă valul Minor Z a terminat.

Pe graficul de peste ajustare este marcat ca nefinalizat pentru a proiecta probabilitatea. În orice caz, am terminat pe valul Y numit acum, și acesta este motivul pentru care cred că expansiunea pe care am văzut-o vineri este începutul unei pauze. În cazul în care nu este situația, în acel moment, costul se află sub nivelul ajutorului de referință de la care putem vedea legitimitatea situației anticipate.

Moderator cool user
    Thanks
    27

De la ultima marți când costul Ripple a fost de 0.30344 dolari, în fundul său absolut până la nivelul ridicat de la 0.3548 dolari, am văzut o extindere de 16.78%. Din punct de vedere actual, costul a scăzut rapid lăsând un fitil de la partea superioară a diagramei orare și se află chiar acum la 0.34592 $.

Dacă luați un gand la diagrama orară, puteți vedea că Elliott Wave se potrivește că a fost sfârșitul celui de-al treilea val, deci acum vom vedea probabil o dezvoltare de restaurare la fel ca ceea ce este normal din cauza Bitcoin. Unele focuri de obstrucție remarcabile au fost rupte, din care cea mai mare este opoziția plată la nivelul de 0.236 Fibonacci. Scopul de consumare al primului val care ar putea fi interfațat cu cel de-al patrulea care este necesar să se creeze.

Acest lucru implică o creștere suplimentară care ar putea fi normală un scurt timp mai târziu, deoarece ultima cincea vală ar trebui să înceapă să creeze în sus și ținta potențială ar fi la nivelul Fibonacci următor, la nivelul de 0.36952 $.

Moderator cool user
    Thanks
    27

De la scăderea de vineri la $ 0.32225, costul Ripple sa extins la început cu 8.58%, ajungând până la 0.3496 $ la cel mai notabil moment al zilei de duminică. Fie ca atare, deoarece, din cauza Bitcoin, cand expansiunea a terminat, costul a inceput sa se prabuseasca rapid, cu o scadere de 13%, ajungand la 0.3042 dolari la fundul sau absolut de ieri.

Luând un gand la diagrama orară, se poate observa că de la scăderea de ieri costul a crescut din nou cu o forță solidă de aproximativ 12,77% în sus și a ajuns la 0,34362 dolari la punctul cel mai ridicat de ieri. În orice caz, o altă structură de scufundări a început să se modeleze și costul este ca de acum vânătoare de ajutor la nivelul de aproximativ 0.236 Fibonacci nivel.

Ca și în cazul lui Bitcoin, esențialul meu se bazează pe diagrama Ripple este că valul Intermediar Y a terminat, așa *** am înregistrat 5 valuri. Deci, dacă acest lucru este autentic, vedem începutul unei continuări a modelului spre dezavantajul din care expansiunea de ieri ar putea fi cel de-al doilea val, care a venit puțin sub scopul inițial al potențialului prim val pentru dezavantaj.

Acesta ar putea fi un alt amendament minor și o prelungire a celei anterioare, în care am putea vedea evoluții viitoare de remediere. Cu toate acestea, deoarece expansiunea de ieri nu a afectat negativ proiecția mea, verificarea esențială rămâne în continuare.

Moderator cool user
    Thanks
    27

Costul Ripple a scăzut cu 4,84% pe parcursul celor mai recente șapte zile, coborând de la 0,33561 dolari marți la dimensiunea actuală de la 0,31885 $.

Pe graficul orar, putem observa că costul Ripple-ului este de-a lungul și în direcția ascendentă, deoarece a coborât la nivelul său de ajutor pentru o mișcare cu 5 valuri. Ca și în cazul lui Bitcoin, am încredere că această evoluție ascendentă este restabiltivă, deoarece costul lui Ripple a rupt sub nivelul de 0.236 Fibonacci, care a fost completat ca ajutor, iar acum am putut vedea costul înapoi în regiunea sa pentru o retestare a obstrucționării.

Structura Wave deduce că actualul increment este imprudent, astfel că mișcarea trecută de 5 valuri nu a fost începutul următorului val de acționare la dezavantaj și este probabil probabil amendamentul din Minute WXY, iar actualul increment ar putea fi undă Y deoarece evoluția trecuta până la dezavantaj ar putea fi valul X. În cazul în care acest lucru este valabil, în acest moment am putea vedea costul Ripple peste nivelul de Fibonacci de 0,236 înainte de alte drawback, deși acum în toate privințele probabile.

Moderator cool user
    Thanks
    27

De la ultima marti, martie a cincea, cand costul Rippleului a fost de 0.30714 dolari la fundul sau absolut, am inregistrat o crestere de 6,6% la inceput, in timp ce costul a fost in crestere si a ajuns la 0.32738 dolari la punctul cel mai uluitor.

Luând un gânditor la diagrama orară, puteți vedea că costul Ripple asociat nivelului de Fibonacci de 0,236 cu o săptămână în urmă, când a suferit obstrucție. Acesta a redus costul într-o direcție descendentă încă o dată. Un alt efort a fost făcut pe nouăsprezece, dar costul nu a depășit nivelul anterior, făcând doar o legătură scurtă cu nivelul Fibonacci, cu un fitil care a impins din nou costul într-o direcție descendentă și dorea o scădere mai mică la $ 0.31209 astăzi.

De când costul a început să se extindă încă o dată. Suntem, probabil, observând că îmbunătățirea valului C la partea superioară a amendamentului ABC poate apărea acum după ce trecutul a fost terminat. În cazul în care acest lucru este valabil, am putea vedea costul Ripple care să depășească nivelul Fibonacci și să ajungă la aproximativ 0.3366 dolari în cazul în care următorul punct plat obstruction este.

Moderator cool user
    Thanks
    27

În ultima zi de marți, costul Ripple a fost de 0,31232 $, la baza sa absolută, de unde costul a crescut cu aproximativ 4,92%, ajungând până la 0,32768 $ la cel mai notabil moment de sâmbătă.

Luând un gand la graficul pe oră, puteți vedea că costul Ripple a atins nivelul de 0.226 Fibonacci sâmbătă, însă a fost neglijat să rămână deasupra acestuia, deoarece a căzut sub el, urmând costul crescat de deasupra care demonstrează domeniul comercianților. Ca și în cazul lui Bitcoin, această creștere a fost normală, pe măsură ce Minute WXY spre partea superioară ar trebui să crească complet și din moment ce costul a intrat în gama superioară și, fără îndoială, a descoperit opoziția, nu trebuie încă să verificăm dacă forța are loc.

În afara șanselor ca valoarea să avanseze în direcția ascendentă, următorul punct critic de opoziție ar fi la obstrucția plată la 0.3366 $, care este linia mijlocie între nivelurile Fibonacci, totuși, în cazul în care valoarea începe să se diminueze din nou M-aș aștepta la o pauză de la liniile de trend ascendente mai mici, care se completează ca ajutor și, probabil, o asociere cu nivelul său de ajutor plat cel mai scăzut de la $ 0.29405.

Moderator cool user
    Thanks
    27

Costul Ripple sa extins cu 10,44% de la deschiderea de ieri, la 0.31367 USD, estimat la cel mai înalt punct de astăzi la $ 0.34641.

Pe conturul orar, vedem că costul lui Ripple a depășit nivelul de obstrucție chiar la 0,3366 de dolari, însă nu a fost încă la nivelul de 0,382 Fibonacci. În consecință, o creștere suplimentară ar fi normală, deoarece activitatea valorii este de a termina proiectul cu cinci valuri. De acum, vedem indicii unei bătălii în jurul nivelului opoziției, la care se referă încă, deoarece costul este încă deasupra acestuia, care poate fi văzut ca un semn decent.

Dimensiunea va fi, probabil, completă, pentru a fi necesară o nouă retestare, și ne gândim că, fără îndoială, am observat îmbunătățirea celui de-al treilea val, în prezent cel de-al patrulea val ar putea crea peste dimensiunea care ar presupune că acum am putea vedea o anumită solidificare înainte de o altă execuție.

Moderator cool user
    Thanks
    27

De la valoarea de ieri de la 0.33307 dolari, costul Ripple-ului a scăzut cu 5.7%, estimat la fundul său absolut astăzi, care este de 0.3141 dolari. Costul a făcut o mică recuperare până la $ 0.32328 încă o dată a început să se diminueze și este chiar acum stau la 0.3206 dolari.

Pe graficul orar se poate observa că costul a rupt ajutorul din jurul nivelului de 0.226 Fibonacci pe ruina de ieri și a descoperit ajutor pe nivelul minim minor de ajutor și pe linia de trend ascendentă care este "sprijinul modelului" din iulie 2017. Acesta a oferit pentru a completa ca ultimul punct de ajutor, dar costul a trecut deasupra lui diverse ocazii, ceea ce îl face ca un punct critic oriental.

Luând un gand la structura de undă, putem vedea că probabilitatea costului este într-o ajustare cu trei valuri, începând cu a cincea lună aprilie, când vârful până la capăt a fost făcut peste nivelul de Fibonacci de 0,5. Pe șansa pe care o vedem despre îmbunătățirea celei de-a treia revizuiri, mai multe dezavantaje ar fi normale, deoarece valul C ar trebui să crească complet. Costul ar putea să ajungă la un nivel inferior, chiar și la un nivel de ajutor de aproximativ 0,3131 dolari, totuși bazându-ne pe forță, putem vedea un vârf mai profund.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks