FXOpen Broker

10+ years’
experience in FX

VISIT WEBSITE

Trading Accounts

ECN, STP,
Micro, Crypto

START TRADING

Try Free Demo

Practice Forex trading
risk free

OPEN DEMO ACCOUNT

PAMM Technology

Become a Master
or a Follower

JOIN PAMM SERVICE
Results 1 to 11 of 11

Thread: poate cineva să fie răbdător în situația mare pierde?

Moderator cool user
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    27

Default poate cineva să fie răbdător în situația mare pierde?

Da, este foarte adevărat să spunem că, în realitate, este foarte greu să ne gestionăm emoțiile. Problema majoră este emoția. Trebuie să învățăm *** să o controlam. Cred că continuarea tranzacționării cu contul real de tranzacționare ne va ajuta să obținem controlul asupra emoției noastre. Practica face un bărbat perfect. Deci, dacă vom continua să practicăm, sper că vom obține un rezultat bun sigur.

Bullish
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    11.000
    Thanks
    17

Pentru mine, scalpingul nu este cel mai bun sistem de tranzacționare, deoarece pune presiune inutilă asupra comerciantului din cauza volatilității pieței, mai ales atunci când vă uitați la un interval scurt de timp, doar pentru că doriți să obțineți profituri rapide de pe piața valutară.

Bullish
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    17.000
    Thanks
    12

Sunt un nou comerciant, deci nu vreau să-mi investesc banii în această afacere. Știm că forex-ul este o afacere riscantă, deci dacă ne vom investi banii reali fără cunoștințe, abilități, experiență, atunci ne putem pierde toți banii în această afacere. De asemenea, dacă aveți cunoștințe bune și experiență, atunci puteți să vă investiți banii proprii. Forex ne dau multe câștiguri, așa că dacă putem investi foarte mulți bani în această afacere cu cunoștințe bune, atunci putem câștiga foarte mulți bani în câteva momente.

Bullish
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    3

La etapa inițială în timpul perioadei de învățare, am schimbat atât de mult stil de tranzacționare pentru a găsi strategia perfectă de tranzacționare. Dar când câștigăm încrederea în tranzacționare și începem să câștigăm bani folosind o strategie specială, am oprit schimbarea stilului de tranzacționare. Acum folosim același stil de tranzacționare și obținem profit de consistență din strategia unică.

Bullish
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    8.000
    Thanks
    3

Eu doar urmăresc și mențin propria mea strategie de forex și este foarte simplu de înțeles. Eu folosesc adesea mai mult de trei indicatori externi de forex cu același interval de timp. Când cei patru indicatori indică același semnal, atunci deschid comerțul în funcție de semnalul lor. Mi se pare foarte profitabil.

In Profit
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    8.000
    Thanks
    5

Levierul și capitalul nu reprezintă o problemă pentru tine de a face tranzacționare pe termen lung sau pe termen scurt, totul depinde de timpul liber pe care îl ai. Dacă sunteți comerciant cu normă întreagă, atunci va fi mai bine pentru tranzacționarea pe termen scurt deoarece aveți suficient timp pentru a observa mișcarea pieței. Diferite dacă aveți activitate în afara tranzacționării sau sunteți ocupată, atunci faceți tranzacții pe termen lung deoarece nu puteți observa de fiecare dată mișcarea pieței.

Bullish
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    8.000
    Thanks
    3

Știrile nu vor fi întotdeauna corect că vor fi confundate putem petrece timpul în analiza pieței unde putem investi banii când ne putem citi știrile și nu o vom urma niciodată când o putem înțelege și apoi putem face bani pe piață risc cu ușurință.

In Profit
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    8.000
    Thanks
    5

Afacerea Forex nu este atât de ușoară încât să putem deveni bogate în această afacere. Această afacere nu este ca o altă afacere în care mișcarea prețurilor este previzibilă, dar profitul este limitat. Dar natura pieței valutare este volatilă și uneori foarte greu de prezis. În această afacere omul funcționează ca niște dușmani periculoși. Pentru a controla acel element, comerciantul trebuie să treacă o mulțime de afecțiuni neplăcute și pierderi financiare. Cel puțin oricine poate gusta aromele acestei afaceri.

Piplet
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    0

Cred că numai comerciantul poate decide cu adevărat ce poate face în astfel de situații și va depinde și de modul în care a survenit pierderea capitalului, o pierdere de timp sau o serie de pierderi consecvente care reduc de capital la 50%, în cazul în care pierderea este consistentă atunci evident, sfatul va fi de a opri de tranzacționare pe acest cont și poate încercați demo-ul de cont pentru a vedea cândva.

Piplet
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    3

salut prietenul meu, aș dori să spun că tranzacționarea în valută pe mai multe perechi de valute vă poate face să evitați pierderile mari. cred că nu ar trebui să îți pui ouăle într-un singur coș, așa că vei câștiga de la o pereche de valute și vei pierde în altă pereche astfel încât să câștigi bani buni sau să pierzi o mică capitală de bani....

Piplet
    FXO Shares
    0
    FXO Bonus
    0.000
    Thanks
    4

În profitul și pierderile de tranzacționare Forex vin după termen și de ceva timp facem și pierderile mari și nu ar trebui să oprim tranzacționarea și ar trebui să continuăm afacerea pentru o perioadă lungă de timp, atunci vom câștiga comerțul și vom face profitul cu ușurință.

Bookmarks

Bookmarks