PDA

View Full Version : Jurnal Suamiku...

saidila79
10-15-2008, 01:42 PM
Assalamualaikum...

Tengok dulu ye.....Dah tengok baru komen...Xspecialy bahagian history...Dari awal modal sampai lah...emm....Tengok sendiri lah....

Cerita Pendeknya...

"Kegembiraan dan kejayaan belum sempat dinikmati...akhirnya kesal memakan diri...kerana tamak menguasai hati...akhirnya akaun suamiku jadi bangkrap-c...

dalam hati ini masih geram lagi...sebab tak nak dengar cakap bini...hah!! tengok2.....apa dah jadi.....kan dah rasa macam kena langgar lori...!!! "

Akaun : 119096
Investor Password : yjRp8zk

ijalman
10-15-2008, 02:02 PM
Assalamualaikum...

Tengok dulu ye.....Dah tengok baru komen...Xspecialy bahagian history...Dari awal modal sampai lah...emm....Tengok sendiri lah....

Cerita Pendeknya...

"Kegembiraan dan kejayaan belum sempat dinikmati...akhirnya kesal memakan diri...kerana tamak menguasai hati...akhirnya akaun suamiku jadi bangkrap-c...

dalam hati ini masih geram lagi...sebab tak nak dengar cakap bini...hah!! tengok2.....apa dah jadi.....kan dah rasa macam kena langgar lori...!!! "

sabar je la kak.. nak buek camno....

Gdien
10-15-2008, 02:23 PM
Assalamualaikum...

Cerita Pendeknya...

tak dapat aku nak komen...invalid acc..,betulke account tu..

mazlimoin
10-15-2008, 02:50 PM
Assalamualaikum...

Cerita Pendeknya...

Banyak Bersabar yer Saidila...mulakan hidup baru.ceriakan diri anda..lagipun suami u dah menyesal kan..huhuhuu....

saidila79
10-16-2008, 05:29 AM
kalau nak tau ...asben saya sepanjang men-trade tak guna indi...dia cakap takpe dia pakai ilmu alam dia sendiri...caranya camne tau..dia pusing kan duit syiling....duit tu dia letak sticker sebelah buy sebelah sell..kalau duit tu jatuh ikut apa..itulah yang dibuatnya...saya pun pelik sampai saya cakap boleh pakai ke cara tu tanpa indi..hai...entahlah....:confused: :confused: :confused:

saya tau kat terminal ada banyak indi...tapi dia tak berkenan ngan indi yang ada....ada tak indi yang dasyat2 power...nanti saya nak suggest kat asben saya...

untuk mazlimoin...u dah tengok ke akaun tu...?

mazlimoin
10-16-2008, 05:38 AM
kalau nak tau ...asben saya sepanjang men-trade tak guna indi...dia cakap takpe dia pakai ilmu alam dia sendiri...caranya camne tau..dia pusing kan duit syiling....duit tu dia letak sticker sebelah buy sebelah sell..kalau duit tu jatuh ikut apa..itulah yang dibuatnya...saya pun pelik sampai saya cakap boleh pakai ke cara tu tanpa indi..hai...entahlah....:confused: :confused: :confused:

saya tau kat terminal ada banyak indi...tapi dia tak berkenan ngan indi yang ada....ada tak indi yang dasyat2 power...nanti saya nak suggest kat asben saya...

saya blom tgk lagi la saidila..tapi memang kelakar la asben u pakai duit syiling tu...saja jer nak kasi hilangkan duit kat akaun trade..uhhuuhhu..

aabadrin19
10-16-2008, 12:05 PM
Kali pertama aku dengar org trade pakai duit syiling ... mmmm .... duniaaa ..duniaaaa ... macam macam adaaa.... thehehehee

learn2biz
10-16-2008, 01:24 PM
huh .. spirit of the coin?

mazlimoin
10-16-2008, 01:26 PM
huh .. spirit of the coin?

gilos...baru aku nak sebut....kena kasi darah dulu baru itu coin gerak gerak kat pair mana ..pastu gerak kat buy atau sell...uhhuhuu

gilos
10-16-2008, 05:00 PM
uhuk uhuk..padan la terbatuk dari tadi...ada orang sebut nama gue yek...
wakakakak!!!

fxtraders
10-17-2008, 03:42 AM

Salam,
Sabar bro saidila79, kalau asben buat perangai kita takeover trading tu...belajar guna akaun demo, bukan kena bayar satu sen pun. bila dah cekap baru buka micro akaun, tu pun guna $10 jadi 1,000 cents dalan a/c mikro.
banyak membaca kat forum- posting analisis dan teknik.
Praktis dulu pake akaun demo. Nak sembang panjang boleh PM saya

mazlimoin
10-17-2008, 05:56 AM
Assalamualaikum...

Cerita Pendeknya...

no akaun dan password nie betulker?

saidila79
10-17-2008, 07:18 AM
no akaun dan password nie betulker?

Dear Suhaidi Bin Jairi!

Thank you for signing up.
An account has been opened for you with
the following parameters:

Name : Suhaidi Bin Jairi
Email : [email protected]
Login : 119096
Investor : yjRp8zK (read only password)

Belvedere Inc.
http://www.fxopen.com
[email protected]

ni hah...saya copy+paste dari mailbox.....kalo hari tu tak bleh masuk..sayalah yang salah...kepala masih pening2 terbayang2 akaun yang dibangkrapkan...totaly lost....

saidila79
10-17-2008, 08:10 AM
Salam,
Sabar bro saidila79, kalau asben buat perangai kita takeover trading tu...belajar guna akaun demo, bukan kena bayar satu sen pun. bila dah cekap baru buka micro akaun, tu pun guna $10 jadi 1,000 cents dalan a/c mikro.
banyak membaca kat forum- posting analisis dan teknik.
Praktis dulu pake akaun demo. Nak sembang panjang boleh PM saya

sebenarnya saya malas nak masuk campur dlm urusan asben.... tapi dah asben saya takde masa nak tak nak saya kena buat....ada gak asben mintak tolong ngan kengkawan dia ...tapi bo-layan...so saya carilah sumber sendiri...dan nasib baiklah saya dapat support dari fazli dan mazlimoin ....thanks 2u 2...

one thing...antara demo dan real akaun ni dia ada tak best tak bestnya...saya ada gak buka akaun demo ...tapi tak feel sampai malas nak tengok...kalau real....kita akan lebih berhati2 dan ada semangat sebab melibatkan real money...tapi dia punya bankrap pun REAL lah jugak.....

jemi2700
10-17-2008, 09:17 AM
saya rasa akaun tu belum mc, so kena tak bubuh stop loss.
masukkan stop loss dan buka open position yg baru. dapatkan nasihat dari mazlimoin dgn guna indi yg bagus. kasihan saya tengok.

jemi2700
10-17-2008, 09:19 AM
dari apa yg saya lihat, semua open yg dibuka tiada stop loss, patut lah loss sampai $34,893.15 itu memang banyak tu.

saidila79
10-17-2008, 09:45 AM
saya rasa akaun tu belum mc, so kena tak bubuh stop loss.
masukkan stop loss dan buka open position yg baru. dapatkan nasihat dari mazlimoin dgn guna indi yg bagus. kasihan saya tengok.

itulah pasal......asben saya dia suka buat camni...dah trade2 tinggal....dia trade sebelum pegi kerja...rehat dia balik dia buatlah apa yang patut... yg hari ni langsung dia tak tengok....saya setakat tengok pastu close lah yang ada untung tu bolehlah...tapi kalu nak trade tak berani.....kang rugi saya jugak yang kena marah.....

skang ni...saya tengah cari informer2 yang berguna untuk mengurangkan risiko rugi...

sapa yang ada trade pada GOLD .... boleh kongsi pendapat dan maklumat...sebab lagi satu asben saya suka sangat trade atas GOLD....

dalam hati kata...ingat dulu nak dulang emas kat mersing....tapi tak jadi .....so mendulanglah kat dalam mt4...:D :D :D benda yang sama tapi cara berbeza...

karkun
10-17-2008, 10:03 AM
salam cik saidila..

sedey juga dengar cerita kak ni, tp saya pun pernah mengalami situasi camtu juga. kerugian dalam USD30k. kesnya coz percaya sgt kt member, alih2 loss semua sekali dgn member2 pun terus hilang. buka akaun ada la tinggal dalam USD5 sahaja.

frust giler, tapi saya anggap semua tu ujian dari tuhan supaya saya dapat belajar dan memantapkn diri sendiri. skrg dh mula trade sendiri berpandukan tips2 dr otai di sini, thanks berjuta kepada sifu fuusbanyak, sifu ammal, sifu rezeki forex dan ramai lagi.

kalau saya boleh, cik akak pun musti boleh juga. kan kan. saya pun newbie juga dalam forex ni. :)

wasalam

jemi2700
10-17-2008, 10:10 AM
closed trade sekarang, duit tu masih ada.

jemi2700
10-17-2008, 01:25 PM
sudah terlambat akaun sudah mc. tak pe lain kali timba ilmu banyak2. saya pun banyak kali mc tapi tak lah banyak maklumlah modal kecil.

learn2biz
10-17-2008, 01:44 PM
Aisey .. ada depo pakai LR ke ... kena wd LR le jawabnya nanti kalau nak withdraw ...

ps : kalau modal bawah usd 100 .. better jgn buka lebih 1 lot even kat mikro ... sebab sekali tukar arah trend boleh menangis kalau tak sempat buat apa-apa

saidila79
10-17-2008, 04:46 PM
closed trade sekarang, duit tu masih ada.

sebenarnya nak close tapi memang dah terlambat pun....asben cakap dia memang ada terasa macam nak bangkrap...belum sempat buat apa2 dia dah auto close....nilah namanya TRAGEDI OKTOBER ...dek kerana dah bangkrap..tadi saya teman suami saya gi klinik nak ambik mc sebab dah dua hari cuti kerja tapi gi kerja sambilan kat sepang jadi securitener untuk motor GP....terus doktor cakap tekanan darah asben saya naik sampai 130....

bayangkanlah...bulan ni je baru setengah bulan dah dua kali bangkrap....memang kena mandi bunga lah jawabnya.....

learn2biz
10-17-2008, 04:58 PM
Tak pe .. boleh study lagi .. cuma jgn la pakai duit syiling nak buat keputusan open trade .. sebab tu dah macam judi nasib (minta maaf tapi kena bgtau juga) ...
Satu pip satu hari .. lama-lama nanti boleh berjaya juga ...

dari apa yg saya lihat, semua open yg dibuka tiada stop loss, patut lah loss sampai $34,893.15 itu memang banyak tu.

akaun mikro tu .. baca usd $348.9315

ps : sayang betul ... total usd609.31 lost kalau nak kira deposit sejak awal bulan 9 ... itu kat mikro kalau kat std .. mmm .. sapa kata mikro tak de sengat ... jaga la MM anda ...

saidila79
10-17-2008, 04:59 PM
Aisey .. ada depo pakai LR ke ... kena wd LR le jawabnya nanti kalau nak withdraw ...

ps : kalau modal bawah usd 100 .. better jgn buka lebih 1 lot even kat mikro ... sebab sekali tukar arah trend boleh menangis kalau tak sempat buat apa-apa

aiseh jugak......camno nak buat tu.....hari tu terpaksa mengeluarkan sisa2 modal kat LR untuk cover akaun...akhirnya meletup jugak... muka asben saya pun sampai dah jadi tempoyak basi....saya jugak tetap senyum dan sabarkan dia....dalam hati tuhan jelah yang tahu...abis dah bangkrap tak dapatlah saya nak shopping...bulan ni kenalah jimat2...memang nak nangis tapi saya kena kuat semangat untuk pujuk asben supaya jgn putus asa... terus dia okay...senin nanti nak depo ... tunggu jelah yer....

learn2biz
10-17-2008, 05:01 PM
aiseh jugak......camno nak buat tu.....hari tu terpaksa mengeluarkan sisa2 modal kat LR untuk cover akaun...akhirnya meletup jugak... muka asben saya pun sampai dah jadi tempoyak basi....saya jugak tetap senyum dan sabarkan dia....dalam hati tuhan jelah yang tahu...abis dah bangkrap tak dapatlah saya nak shopping...bulan ni kenalah jimat2...memang nak nangis tapi saya kena kuat semangat untuk pujuk asben supaya jgn putus asa... terus dia okay...senin nanti nak depo ... tunggu jelah yer....

Jawapan dia .. buka akaun baru .. guna kemudahan local bank shj .. jgn buat internal transfer, jgn campur adukkan deposit .. baru boleh wd guna local bank

ps : kalau buka akaun baru .. guna link dalam kabinet .. tak perlu verify jika akaun tu dah verify dan dapat lagi bonus untuk 1st time depo

saidila79
10-17-2008, 05:19 PM
salam cik saidila..

sedey juga dengar cerita kak ni, tp saya pun pernah mengalami situasi camtu juga. kerugian dalam USD30k. kesnya coz percaya sgt kt member, alih2 loss semua sekali dgn member2 pun terus hilang. buka akaun ada la tinggal dalam USD5 sahaja.

frust giler, tapi saya anggap semua tu ujian dari tuhan supaya saya dapat belajar dan memantapkn diri sendiri. skrg dh mula trade sendiri berpandukan tips2 dr otai di sini, thanks berjuta kepada sifu fuusbanyak, sifu ammal, sifu rezeki forex dan ramai lagi.

kalau saya boleh, cik akak pun musti boleh juga. kan kan. saya pun newbie juga dalam forex ni. :)

wasalam

rupanya ada jugak yang lebih dasyat dari saya yer....tapi kalau saya kena cam awak memang boleh GILOS-lah jawabnya....biarlah untung rugi ditangan sendiri...tak dinafikan forex ni kalau kena gaya memang boleh kaya kalau salah gaya jadilah huru hara macam saya....

nasib baik ada forum ni ....bolehlah melepaskan perasaan ....taklah tension...tima kasih gak pada semua yang prihatin pada nasib saya yang ada asben berjiwa pejuang tapi tak nak kenal lawan sebelum masuk gelanggang....

saidila79
10-17-2008, 05:40 PM
Jawapan dia .. buka akaun baru .. guna kemudahan local bank shj .. jgn buat internal transfer, jgn campur adukkan deposit .. baru boleh wd guna local bank

ps : kalau buka akaun baru .. guna link dalam kabinet .. tak perlu verify jika akaun tu dah verify dan dapat lagi bonus untuk 1st time depo

maknanya kalau kita dah buka akaun baru ...no akaun trade tu tak yah lah nak submit kat forum ye...? boleh guna e-mail yang sama ke......atau camner..tolong ajar sikit tak paham lah...

saidila79
10-17-2008, 06:05 PM
Tak pe .. boleh study lagi .. cuma jgn la pakai duit syiling nak buat keputusan open trade .. sebab tu dah macam judi nasib (minta maaf tapi kena bgtau juga) ...
Satu pip satu hari .. lama-lama nanti boleh berjaya juga ...

akaun mikro tu .. baca usd $348.9315

ps : sayang betul ... total usd609.31 lost kalau nak kira deposit sejak awal bulan 9 ... itu kat mikro kalau kat std .. mmm .. sapa kata mikro tak de sengat ... jaga la MM anda ...

saya memang tak percaya langsung....saya kalau nampak asben saya jentik duit syiling tu saya memang ada tegur ...jgn percaya sangat....tapi tau2 jelah org lelaki...boleh ke ditegur...!!!

cerita bulan 9 ni memang akan jadi isu sampai dia dapat tebus balik apa yang dah lost...masa bulan 9 hari tukan kita posa....sebab tulah takde setan tamak...bulan 10 setan tamak dah terlepas....ha..ha..ha...padan muka....

bulan 9 tu memang cun je akaun...org yang datang raya kat rumah jeles je tengok sampai diorang pun nak join me-morex...

memang kisah ngeri...modal 500usd + dah untung lebih 500usd...=akhirnya 0.00usd + top up 109usd + untung sikit = 0.00usd balik.....memang dah sewel...

mazlimoin
10-18-2008, 02:01 AM
sabar la...buka akaun baru ..depo baru..semangat baru...pastu main lak dalam bulan 11..jgn main bulan oktober..sebab nanti Tragedi Oktober berulang lagi...so buang la duit syiling tu jejauh....main macam u main sebelum ini...utg 600% tu..power power...kalau standard dah kayaraya....

learn2biz
10-19-2008, 02:22 AM
maknanya kalau kita dah buka akaun baru ...no akaun trade tu tak yah lah nak submit kat forum ye...? boleh guna e-mail yang sama ke......atau camner..tolong ajar sikit tak paham lah...

Login kabinet, kalau akaun tu dah verify ... klik aje kat buka akaun baru ... pas tu tengok ler sendiri huehuehue. Kalau belum verify kasi verify dulu ...

flizzoe
10-20-2008, 03:56 AM
masa aku sekolah rendah dulu, cikgu aku cakap, "Usaha Tangga Kejayaan".
takpe, cuba lagi ;) ;)

mazlimoin
10-20-2008, 05:23 AM
masa aku sekolah rendah dulu, cikgu aku cakap, "Usaha Tangga Kejayaan".
takpe, cuba lagi ;) ;)

cikgu aku cakap lak " Sudah jatuh di timpa tangga pula "

saidila79
10-20-2008, 08:35 AM
sabar la...buka akaun baru ..depo baru..semangat baru...pastu main lak dalam bulan 11..jgn main bulan oktober..sebab nanti Tragedi Oktober berulang lagi...so buang la duit syiling tu jejauh....main macam u main sebelum ini...utg 600% tu..power power...kalau standard dah kayaraya....

mana boleh buang ....duit tu boleh buat modal...takpun boleh beli eskrem colek..
:D :D :D

mazlimoin
10-20-2008, 10:24 AM
mana boleh buang ....duit tu boleh buat modal...takpun boleh beli eskrem colek..
:D :D :D

jgn duit syiling tu dilambung lambung lagi udah laa

mostwanted
10-20-2008, 10:29 AM
[QUOTE=mazlimoin;274899]jgn duit syiling tu dilambung lambung lagi udah laa[/QU

bak sini aku nk try lambung plak.kot2 menjadi.:D :D

mazlimoin
10-20-2008, 10:40 AM
[QUOTE=mazlimoin;274899]jgn duit syiling tu dilambung lambung lagi udah laa[/QU

bak sini aku nk try lambung plak.kot2 menjadi.:D :D

kang tak pasal pasal kan trend depo kau akan berterusan...uhhuhuhuh

ijalman
10-20-2008, 03:07 PM
cikgu aku cakap lak " Sudah jatuh di timpa tangga pula "

cikgu aku ckp plak... mengharap panas sampai ke petang... rupanya hujan di tengahari... hehehehe

Musani
10-20-2008, 08:07 PM
aduh parahnya

nonwon85
10-21-2008, 03:47 AM
sedihnya baca kisah kak dila ni...tp kak dila ni bgs x putus asa..sokong suami...sesetengah bini lak ssh nak jd mcm tu...tp insy'allah bole maju..berusaha dan terus berusaha...

saidila79
10-21-2008, 07:12 AM
sedihnya baca kisah kak dila ni...tp kak dila ni bgs x putus asa..sokong suami...sesetengah bini lak ssh nak jd mcm tu...tp insy'allah bole maju..berusaha dan terus berusaha...

sapa tak sayang suami oiiiiiiiiii.............. skang ni nak ikut cakap MAHAGURU...buka akaun bulan 11 kang..... kalau ikut asben semalam gak dia dah suruh depo duit...tapi saya dah kata MAHAGURU (mazlimoin) suruh bukak bulan depan je..... nasib baik dia setuju....

kepada yang baru belajar nak me-morex ni.....belajarlah bersungguh2.....jangan dah terantuk baru nak tergadah...dengar hujan dilangit air ditempayan dicurahkan...bukit ditarah lama2 jadi rata...kalau takut dilanda badai jangan berumah ditepi pantai.....

macam karam sing walia lah pulak....

halzu
10-21-2008, 07:57 AM
Org-org lama pernah berpesan....."bukan senang nak jadi senang tapi bukan susah nak jadi susah.....anggap kegagalan sebagai titik bermulanya kejayaan...usaha yang murni dengan restu dari yang Maha Kuasa akan beroleh kejayaan di suatu hari....dan ingatlah sekiranya kejayaan muncul di depan pintu jangan lupa kepada yang memerlukan...." :)

mostwanted
10-21-2008, 08:20 AM
sapa tak sayang suami oiiiiiiiiii.............. skang ni nak ikut cakap MAHAGURU...buka akaun bulan 11 kang..... kalau ikut asben semalam gak dia dah suruh depo duit...tapi saya dah kata MAHAGURU (mazlimoin) suruh bukak bulan depan je..... nasib baik dia setuju....

kepada yang baru belajar nak me-morex ni.....belajarlah bersungguh2.....jangan dah terantuk baru nak tergadah...dengar hujan dilangit air ditempayan dicurahkan...bukit ditarah lama2 jadi rata...kalau takut dilanda badai jangan berumah ditepi pantai.....

brapa kali nk kna terantuk ni.start smlm dh dkt 10 post aku terantuk.huhu

mazlimoin
10-21-2008, 10:59 AM

dalam waktu bertenang nie baik ajar asben teknik teknik forex lagi,..nampaknya asben tu cam rakuss jer nak masuk trade tu,..bahaya tul..

flizzoe
10-21-2008, 03:10 PM

sementara tengah rilek-rilek tu cuba lepak-lepak layan demo, belajar benda-benda baru ke.

aku ni pun nak belajar benda baru pasnih :D :D

mazlimoin
10-22-2008, 02:11 AM
sementara tengah rilek-rilek tu cuba lepak-lepak layan demo, belajar benda-benda baru ke.

aku ni pun nak belajar benda baru pasnih :D :D

huhuhu belajar apa tu? kekekeekkek

flizzoe
10-22-2008, 02:18 AM
huhuhu belajar apa tu? kekekeekkek

belajar daripada asri..
makin banyak aku tahu.. rupanya banyak lagi aku tak tahu..
so kena keep learning laa..

tapi la ni dok malas-malas sket :D :D

halzu
10-22-2008, 02:22 AM
belajar daripada asri..
makin banyak aku tahu.. rupanya banyak lagi aku tak tahu..
so kena keep learning laa..

tapi la ni dok malas-malas sket :D :D

belajar dgn asri...???.... thai mari???

flizzoe
10-22-2008, 02:31 AM
belajar dgn asri...???.... thai mari???

yeah.. bak kata cikgu aku.. tuntulah ilmu sampai ke negera Thailand :D

aabadrin19
10-22-2008, 03:16 AM
yeah.. bak kata cikgu aku.. tuntulah ilmu sampai ke negera Thailand :D

ok jugak ader cikgu Bangkok mai ni yer..... ader subjek lain tak yg dia ajar ?
:rolleyes:

mazlimoin
10-22-2008, 04:37 AM
ok jugak ader cikgu Bangkok mai ni yer..... ader subjek lain tak yg dia ajar ?
:rolleyes:

pakej dia 2 jam Rm25 jer...murah la...

saidila79
10-22-2008, 04:16 PM
sementara asben tengah kumpul modal....saya plak sibuk cari bahan yang sesuai...saya baca jurnal2 yg ada macam ammal...gdien...rimaakor...
dan sesapa tah...pening kepala....tak tau nak mula dari mana....apa yang ditulis...hampeh saya tak paham...asben saya plak paham tapi tak buat...lagi lah pening....

agaknya nak kena import tok guru dulu kot ....

eerr...ada sesapa nak jadi tok guru asben saya tak...nanti saya belanja makan nasi lemak ke nasi ayam ke......sambil2 tu bolehlah berguru....:D :D :D

one thing....saya ada kengkawan yang nak belajar pasal forex tapi majoritinya tak paham kalau baca sahaja....saya pun termasuk dalam golongan yang tak tau gak....EMA-lah...pips-lah...trend-apalah...sl-lah...dan apa2lah...hish....payah nak ingat ...kalau resepi makanan tu oklah....

so...apa kata anda2 yang rerasa boleh jadi tok guru forex ...menawarkan diri
menjadi guru kepada saya dan kengkawan...

jangan risau....masuk toilet pun kena bayar...apatah lagi nak jemput tok guru datang rumah memperturunkan ilmu forex... dulu punya tok guru dapat pengeras setandan pisang pun accept maklumlah tak pakai minyak....tok guru sekarang nak pengeras apa dan berapa...?

cakap jangan malu2...tapi janganlah demand sangat...almaklumlah yang nak belajo ni pun majoritinya surirumah tangga...amiklah 5 hengget sorang ke untuk 1 jam...kalau soploh orang dah berapa...pastu kali plak...2 ke 3 jam...
cuba kira....kayo pakcik...

anyone....???????

gundurowo
10-22-2008, 04:26 PM
sementara asben tengah kumpul modal....saya plak sibuk cari bahan yang sesuai...saya baca jurnal2 yg ada macam ammal...gdien...rimaakor...
dan sesapa tah...pening kepala....tak tau nak mula dari mana....apa yang ditulis...hampeh saya tak paham...asben saya plak paham tapi tak buat...lagi lah pening....

eerr...ada sesapa nak jadi tok guru asben saya tak...nanti saya belanja makan nasi lemak ke nasi ayam ke......sambil2 tu bolehlah berguru....:D :D :D

one thing....saya ada kengkawan yang nak belajar pasal forex tapi majoritinya tak paham kalau baca sahaja....saya pun termasuk dalam golongan yang tak tau gak....EMA-lah...pips-lah...trend-apalah...sl-lah...dan apa2lah...hish....payah nak ingat ...kalau resepi makanan tu oklah....

jangan risau....masuk toilet pun kena bayar...apatah lagi nak jemput tok guru datang rumah memperturunkan ilmu forex... dulu punya tok guru dapat pengeras setandan pisang pun accept maklumlah tak pakai minyak....tok guru sekarang nak pengeras apa dan berapa...?

cakap jangan malu2...tapi janganlah demand sangat...almaklumlah yang nak belajo ni pun majoritinya surirumah tangga...amiklah 5 hengget sorang ke untuk 1 jam...kalau soploh orang dah berapa...pastu kali plak...2 ke 3 jam...

anyone....???????

salam kak..ni just my opinion..sy rasa blaja sendiri pn dah ok..tak perlu ada guru..tapi terpulang atas hak individu la ye tak..

lg satu, kalo tak pakai indi pn still leh profit gak kalo kene gayanya..kalo husband akak dapt mahir ngan trendline,fibo, and price action itu pn dah cukup untuk wat profit..

just my humble opinion;)

learn2biz
10-22-2008, 04:31 PM
Cara nak ngingat terms forex ni .. cuba kaitkan ngan resepi makanan .. sure boleh ingat punya ... cth la .. resepi membuat kuih pip:
pastikan ema disukat dengan betul mengikut trend agar trade dijauhkan dari sl kerana jika terkurang margin bakal menjadikan kuih pip itu berwarna merah akibat dipanggil oleh En. stopped out ..

Eh la .. apa yg merepek ni .. sowie .. ujan2 ni tetiba ada ilham lak yg datang ...

saidila79
10-22-2008, 05:15 PM
Cara nak ngingat terms forex ni .. cuba kaitkan ngan resepi makanan .. sure boleh ingat punya ... cth la .. resepi membuat kuih pip:
pastikan ema disukat dengan betul mengikut trend agar trade dijauhkan dari sl kerana jika terkurang margin bakal menjadikan kuih pip itu berwarna merah akibat dipanggil oleh En. stopped out ..

Eh la .. apa yg merepek ni .. sowie .. ujan2 ni tetiba ada ilham lak yg datang ...

emm...kalau mengikut kepada avatar dan cara2 learn2biz bagi resepi macam sama je ngan saya....i mean WANITA....

kalau ye...alhamdullilah...bolehlah lepas ni share resepi kuih2 lauk2 forex ni...:D :D

kalau tak....apo nak dikato...:p :p

learn2biz
10-22-2008, 05:16 PM
Ok .. try ler baca http://www.babypips.com/school/ .. kat situ ada bahagian school .. start dari pre-school sampai la masuk kolej dia .. baca pelan2 ... insyaAllah .. boleh faham akhirnya

flizzoe
10-22-2008, 05:44 PM

eerr...ada sesapa nak jadi tok guru asben saya tak...nanti saya belanja makan nasi lemak ke nasi ayam ke......sambil2 tu bolehlah berguru....

anyone....???????

apa kata round-round kat forum ni pastu tanya terus kat dalam thread tu.. takkan tuan tanah taknak jawab :rolleyes: :D

salam kak..ni just my opinion..sy rasa blaja sendiri pn dah ok..tak perlu ada guru..tapi terpulang atas hak individu la ye tak..

lg satu, kalo tak pakai indi pn still leh profit gak kalo kene gayanya..kalo husband akak dapt mahir ngan trendline,fibo, and price action itu pn dah cukup untuk wat profit..

just my humble opinion

well, it depends. ada orang boleh belajar sendiri macam aku. ada orang kena ada tukang explain.

kerja tukang explain ni sebenarnya sakit jiwa, sebab benda yang komplex nak kasi mudah, senang faham. aku pun dah nak berenti mengajar dah ni. :o

emm...kalau mengikut kepada avatar dan cara2 learn2biz bagi resepi macam sama je ngan saya....i mean WANITA....

kalau ye...alhamdullilah...bolehlah lepas ni share resepi kuih2 lauk2 forex ni...:D

kalau tak....apo nak dikato...

kak, learn2biz tu laki ah :D

Gdien
10-23-2008, 03:37 AM
apa kata round-round kat forum ni pastu tanya terus kat dalam thread tu.. takkan tuan tanah taknak jawab :rolleyes: :D

cantik susunan ayat.. :), nak elakkan 'straight to the point' punya pasallah ni..:)
mintak2 tuan tanah ni pahamlah kot..kalau tak paham gak, click jer SINI (http://www.forum.fxopen.com/showthread.php?t=4576).

p/s: flizzoe, repo pls :D

gundurowo
10-23-2008, 03:40 AM
well, it depends. ada orang boleh belajar sendiri macam aku. ada orang kena ada tukang explain.

kerja tukang explain ni sebenarnya sakit jiwa, sebab benda yang komplex nak kasi mudah, senang faham. aku pun dah nak berenti mengajar dah ni. :o

yg ko boldkan tu,aku setuju sgt2..aku pn blajar sendiri je..ada gak aku mintak sorang kat forum ni tlg ajar aku dlu,tapi berlagak gila..nk tanak je ajar..mentang2 aku nubie:D :D

anyway,bak kata ko,it depends la..tapi nasihat aku pd yg nk blajar ngan org,at least ckpkan ilmu ngan basic la dlu...br sng nk masuk kepala hotak..

flizzoe
10-23-2008, 03:49 AM
cantik susunan ayat.. :), nak elakkan 'straight to the point' punya pasallah ni..:)
mintak2 tuan tanah ni pahamlah kot..kalau tak paham gak, click jer SINI (http://www.forum.fxopen.com/showthread.php?t=4576).

p/s: flizzoe, repo pls :D

wargh.. aku takde niat ape pun..

*tertekan*

ielacpet
10-23-2008, 04:06 AM
yg ko boldkan tu,aku setuju sgt2..aku pn blajar sendiri je..ada gak aku mintak sorang kat forum ni tlg ajar aku dlu,tapi berlagak gila..nk tanak je ajar..mentang2 aku nubie:D :D

anyway,bak kata ko,it depends la..tapi nasihat aku pd yg nk blajar ngan org,at least ckpkan ilmu ngan basic la dlu...br sng nk masuk kepala hotak..

nk bljar nie xde abisnye walaupun smpai ke thailand..huhu:rolleyes:
yg nk bljar ngn yg mengajar ke-2 nye ati mau ikhlas memberi & menerima ilmu 2..
yg sudh 2 jdikn pengajarn & pengalmn..
jgn lambung2 lg dh la..;)

learn2biz
10-23-2008, 04:42 AM
wargh.. aku takde niat ape pun..

*tertekan*

Kesian tengok flizzoe ni .. sikit2 dah *tertekan* .. tertekan salah key ke kat keyboard ?

saidila79
10-23-2008, 05:52 AM

kak, learn2biz tu laki ah :D

oh yeke...itulah....orang kata "dont judge the person by its avatar..." sori ye learn2biz....

saidila79
10-23-2008, 06:01 AM
nk bljar nie xde abisnye walaupun smpai ke thailand..huhu:rolleyes:
yg nk bljar ngn yg mengajar ke-2 nye ati mau ikhlas memberi & menerima ilmu 2..
yg sudh 2 jdikn pengajarn & pengalmn..
jgn lambung2 lg dh la..;)

akak sokong sangat bab tu bukan apa....cuba flash back balik dialog si sing tukang jaga dalam cerita seniman bujang lapok...." lu punya nasib lu makan... dia punya nasib dia makan ...apa salah lu orang makan sama2..."

jgn lambung2 lg dh la..;)-aikkkk...dalam maksudnya tu....

kizo
10-23-2008, 07:55 AM
saidila79,

Ingatkan akak sorang je yang hadapi masalah mcm ni,husband degil,hehehe kalah berbelas ribu,separuh gila,pulak tu dlm pantang,nasib baik tak meroyan kerana forex,orang lelaki ni memang degil.....sekarang akak bangun macam saidila untuk main forex nak lawan husband,baru dua ari kat sini,tengah cari info dan baca apa2 yang patut ambil kisah2 teladan supaya lebih bersemangat,

learn2biz
10-23-2008, 08:07 AM
saidila79,

Ingatkan akak sorang je yang hadapi masalah mcm ni,husband degil,hehehe kalah berbelas ribu,separuh gila,pulak tu dlm pantang,nasib baik tak meroyan kerana forex,orang lelaki ni memang degil.....sekarang akak bangun macam saidila untuk main forex nak lawan husband,baru dua ari kat sini,tengah cari info dan baca apa2 yang patut ambil kisah2 teladan supaya lebih bersemangat,

Bagus la gitu ... yg penting kena study dulu .. tengok kat thread mcm expert advisor & indicator dan juga thread analisis teknikal .. byk info dalam tu

Tapi kalau betul-betul zero .. start belajar kat http://www.babypips.com/school/ .. kat situ ada bahagian school .. start dari pre-school sampai la masuk kolej dia .. baca pelan2 ... insyaAllah .. boleh faham akhirnya

mazlimoin
10-23-2008, 08:08 AM
learn tu bizz tu memang hati nyer cam wanitaaaaaa tapi di luar garanggg

learn2biz
10-23-2008, 08:13 AM
learn tu bizz tu memang hati nyer cam wanitaaaaaa tapi di luar garanggg
uhuk uhuk .. padan la terbatuk2 .. ada orang ngumpat yea ....

mazlimoin
10-23-2008, 08:17 AM
akak sokong sangat bab tu bukan apa....cuba flash back balik dialog si sing tukang jaga dalam cerita seniman bujang lapok...." lu punya nasib lu makan... dia punya nasib dia makan ...apa salah lu orang makan sama2..."

jgn lambung2 lg dh la..;)-aikkkk...dalam maksudnya tu....

kenapaaa la suka main lambung lambungg.... bahaya tu....

saidila79
10-23-2008, 08:30 AM
saidila79,

ye kak kizo...sama2lah kita cari duit shopping sendiri kat forex ni...:D :D

itulah lelaki...dia punya kepala...batu besar ada duduk... i mean my asben...kang laki2 kat sinun2 terasa plak....:D :D

mazlimoin
10-23-2008, 08:42 AM
ya ya hiduppp wanitaaaaa

kizo
10-23-2008, 09:46 AM
saidila79
hehehe,memang pun uwang lelaki mcm tu,abih camno,dah sebantal,kena trimalahkan......dulu akak pun suka memorex ni,tapi mcm nak kena darah tinggi,pas tu anak kecik2,stop dulu,pas tu tgk baru2 ni cik abng memorex,dari 100 dpt 1000 dlm sehari,aih tak jadik....kena curi masa,blaja lebih mendalam,jumpa le laman ni.....uwah sonoknya....jadik ajak cik abng masuk labur kat sini,senang.....lagi pun sini ramai sifu.....idup kaum wanita....

flizzoe
10-23-2008, 11:39 AM
ye kak kizo...sama2lah kita cari duit shopping sendiri kat forex ni...:D :D

itulah lelaki...dia punya kepala...batu besar ada duduk... i mean my asben...kang laki2 kat sinun2 terasa plak....:D :D

batu besar ada duduk tu ape kak?
saya ni budak baru kenal dunia.. tak faham sangat :confused:

learn2biz
10-23-2008, 11:46 AM
batu besar ada duduk tu ape kak?
saya ni budak baru kenal dunia.. tak faham sangat :confused:

Ni sure tada tengok cerita seniman bujang lapok aaa ? maksud dia ketegaq atau degil yg amat sangat lor ....

mazlimoin
10-23-2008, 12:18 PM
Ni sure tada tengok cerita seniman bujang lapok aaa ? maksud dia ketegaq atau degil yg amat sangat lor ....

wah tak sangka ko nie minat citer p ramlee...semua tahu..

learn2biz
10-23-2008, 12:23 PM
wah tak sangka ko nie minat citer p ramlee...semua tahu..

Walaupun rupamu tidak ku kenal tetapi lobang hidungmu tetap menjadi pujaan hatiku ... jgn marah aaa .. nanti kena jual .. wakakakakaka

flizzoe
10-23-2008, 12:23 PM

jap jap..aku baca balik.. dalam kepala, batu besar ada duduk..
maknanya dalam kepala tu ada batu besar la?:confused:

learn2biz
10-23-2008, 01:09 PM
Dah dah .. kesian kat tuan tanah ni ..

mazlimoin
10-23-2008, 01:51 PM
kekekeek.....dah kena delete semua pasal batu...untuk tuan tanah...saya mintak ampun dan maaf atas segalanyaaaa...uhhuhhuhuhu

learn2biz
10-23-2008, 01:53 PM
kekekeek.....dah kena delete semua pasal batu...untuk tuan tanah...saya mintak ampun dan maaf atas segalanyaaaa...uhhuhhuhuhu

Utk kebaikan semua .. selamat hari raya .. maaf zahir batin ...

mostwanted
10-23-2008, 02:38 PM

huhu.kna delete post aku.br ja nk join.:D .
sory ye tuan tnah.lain kali den bt lg..:D :D

saidila79
10-24-2008, 09:43 AM
jap jap..aku baca balik.. dalam kepala, batu besar ada duduk..
maknanya dalam kepala tu ada batu besar la?:confused:

senang cerita...KEPALA BATU...!!!! DEGIL...!!!

kalau tak paham gak..pergi beli vcd cerita p.ramlee...tajuk SENIMAN BUJANG LAPOK....

dalam hati kata...." biasalah orang muda2 zaman skang...dah tak paham kiasan..."

mazlimoin
10-24-2008, 09:46 AM
senang cerita...KEPALA BATU...!!!! DEGIL...!!!

kalau tak paham gak..pergi beli vcd cerita p.ramlee...tajuk SENIMAN BUJANG LAPOK....

dalam hati kata...." biasalah orang muda2 zaman skang...dah tak paham kiasan..."

sabar sabarrrrrrrrrr ..tgh tensen gan pair jupun nie....

saidila79
10-24-2008, 09:47 AM
Walaupun rupamu tidak ku kenal tetapi lobang hidungmu tetap menjadi pujaan hatiku ... jgn marah aaa .. nanti kena jual .. wakakakakaka

lobang idung sapa...??? cuba tengok avatar mostwanted ....nampak tak lobang idung dia...!!! wakakaaaaaaaaaaaaaa...........

berapa percent...????

mostwanted
10-24-2008, 10:24 AM
lobang idung sapa...??? cuba tengok avatar mostwanted ....nampak tak lobang idung dia...!!! wakakaaaaaaaaaaaaaa...........

berapa percent...????

wei2,lubang idung avatar aku jgn main2 ek.lubang idung besar tu nk sedut pip2 hijau k.:D

hurairah01
10-25-2008, 06:01 AM
kiranya suemr dlm ni dh merasa loss la ye. Sama la ngn ambe.

mazlimoin
10-25-2008, 07:11 AM
kiranya suemr dlm ni dh merasa loss la ye. Sama la ngn ambe.

loss tu wajib kekekkee...

forextrading
10-25-2008, 10:30 AM
Dah adat memorex mcm tu.Sama lah seperti kita berniaga..ada masanya untung dan ada masanya rugi..Kpd yg selalu rugi tu..anggaplah ia sebagai ilmu.Tanpa rugi kita xkan berjaya..wasalam..

aabadrin19
10-25-2008, 10:33 AM
Ok .. try ler baca http://www.babypips.com/school/ .. kat situ ada bahagian school .. start dari pre-school sampai la masuk kolej dia .. baca pelan2 ... insyaAllah .. boleh faham akhirnya

aaa ...yg itu memang bacaan wajib paling mudah bagi newbies... tapi panjang sikit laaa ... maklumlah kena belajar sukatan pelajaran dari tadika sampai ke kolej ..... thhehehhe ... tapi nak untung punya pasal ...kena laaa hadap jugak ....:o

mostwanted
10-25-2008, 01:04 PM
aaa ...yg itu memang bacaan wajib paling mudah bagi newbies... tapi panjang sikit laaa ... maklumlah kena belajar sukatan pelajaran dari tadika sampai ke kolej ..... thhehehhe ... tapi nak untung punya pasal ...kena laaa hadap jugak ....:o

byk tu nk bca..aku sampai sekarang x abis2 baca lagi.apatah lg nk phamknnya.biasala,aku ni BI kureng skit.hehe.sabar ja la..

hurairah01
10-26-2008, 04:06 AM
byk tu nk bca..aku sampai sekarang x abis2 baca lagi.apatah lg nk phamknnya.biasala,aku ni BI kureng skit.hehe.sabar ja la..

Sama la kita, nelayan cam ambe ni mana la tahu sgt BI ni. Skit skit leh la. Tapi, yang cipta mentol pun cam tu jugak kan. Tapi prinsip dia satu je, setiap mentol yang terbakar merupakan satu tangga ke puncak kejayaan.

P/s: Nama dia tu sy tak tahu. Tu pun sebab belajar masa darjah 6 ari tu.:rolleyes:

saidila79
10-26-2008, 04:11 AM
Dah adat memorex mcm tu.Sama lah seperti kita berniaga..ada masanya untung dan ada masanya rugi..Kpd yg selalu rugi tu..anggaplah ia sebagai ilmu.Tanpa rugi kita xkan berjaya..wasalam..

kalau dah selalu sangat rugi...itu bukan adat...tapi saje cari pasal.....!!!

mazlimoin
10-26-2008, 04:13 AM

memang selalu rugi tapi dalam seminggu setelah tolak tolak mesti utg mengatasi rugi uhhuuh baru berjayaaa

saidila79
10-26-2008, 04:14 AM
Sama la kita, nelayan cam ambe ni mana la tahu sgt BI ni. Skit skit leh la. Tapi, yang cipta mentol pun cam tu jugak kan. Tapi prinsip dia satu je, setiap mentol yang terbakar merupakan satu tangga ke puncak kejayaan.

P/s: Nama dia tu sy tak tahu. Tu pun sebab belajar masa darjah 6 ari tu.:rolleyes:

kalau mentol tu asyik terbakar....tu maknanya brand tak bagus.....:D :D

hurairah01
10-26-2008, 04:15 AM

A'a la kan. Betul gak. Tak pe. Kalo terbakar mentol, guna pelita ayam. Dh nak off topic ni kan. Sori Saidila.:)

saidila79
10-26-2008, 04:18 AM
memang selalu rugi tapi dalam seminggu setelah tolak tolak mesti utg mengatasi rugi uhhuuh baru berjayaaa

yelah tuuuuuuuu.....ini kes rugi dah mengatasi modal...camner nak jawab.....tolak punya tolak ...jawapanya zeroooo....!!

hurairah01
10-26-2008, 04:21 AM
yelah tuuuuuuuu.....ini kes rugi dah mengatasi modal...camner nak jawab.....tolak punya tolak ...jawapanya zeroooo....!!

Tolak punya tolak...akhirnya jatuh gaung ek. Tak pe, belajar lagi sampai ...tolak punya tolak...jatuh ke hamparan pips hijau.

mazlimoin
10-26-2008, 04:36 AM

mak aiii kalau camtu kena bertapa balik..

hurairah01
10-26-2008, 04:38 AM
mak aiii kalau camtu kena bertapa balik..

Betul tu. Saranan org lama lama dlm forex la kata kan.

P/s: Solat zohor jap.:)

flizzoe
10-26-2008, 06:54 AM

Thomas Alva Edison yang cipta mentol tu

Nanti dah muak rugi mesti muak cari pasal jugak :D

kalau amek pengalaman tu jadi pengajaran, takde la zero mana. ada jugak hasil tuh ;)

hurairah01
10-26-2008, 06:58 AM
Thomas Alva Edison yang cipta mentol tu

Nanti dah muak rugi mesti muak cari pasal jugak :D

kalau amek pengalaman tu jadi pengajaran, takde la zero mana. ada jugak hasil tuh ;)

Cikgu memang bijak la. Dha la bijak, ensem lak. :) .

Tapi betul apa yang cikgu bagitau tu, memang betul. Saya pun pernah alami sumer tu cuma sekarang ni dh nampak sinar kehijauan di hujung simpang sana.

mostwanted
10-26-2008, 09:24 AM
Cikgu memang bijak la. Dha la bijak, ensem lak. :) .

Tapi betul apa yang cikgu bagitau tu, memang betul. Saya pun pernah alami sumer tu cuma sekarang ni dh nampak sinar kehijauan di hujung simpang sana.

mu bodek cikgu ye hurairah.cikgu bg pa kt kamu.hehe

lawak ja .jgn marah..

hurairah01
10-26-2008, 09:49 AM
mu bodek cikgu ye hurairah.cikgu bg pa kt kamu.hehe

lawak ja .jgn marah..

Hahaha. Tak la bro. Cuma up la dia skit kan. Tapi up ikhlas ni tau. Tapi bro pun ensem gak. Bak kata Saloma, ensem cam gajah.

P/s: Apa tajuk lagu tu ye?

aabadrin19
10-26-2008, 01:13 PM
kekadang pula bukan brand yg jadi punca tapi orang yg menggunakannya tu kurang cekap .... macam kereta F1 di beri kat kita pandu , tentu jahanam keta tu .... kesimpulannyer ...hmmmm ... simpul lah sendiri2 ...thehehehe:D

p/s : dah sampai mana baca baypips.com tu saidila79 ?

gilos
10-26-2008, 01:24 PM
kekadang pula bukan brand yg jadi punca tapi orang yg menggunakannya tu kurang cekap .... macam kereta F1 di beri kat kita pandu , tentu jahanam keta tu .... kesimpulannyer ...hmmmm ... simpul lah sendiri2 ...thehehehe:D
saya dibagi kancil dengan orang perempuan dibagi honda, rasanya saya lagi cepat kedepan dan tanpa menakutkan pemandu lain kot...ekekek...(sori la if ada pompuan marah tp isteri saya pun setuju bab ni... :))

hurairah01
10-26-2008, 01:29 PM
saya dibagi kancil dengan orang perempuan dibagi honda, rasanya saya lagi cepat kedepan dan tanpa menakutkan pemandu lain kot...ekekek...(sori la if ada pompuan marah tp isteri saya pun setuju bab ni... :))

No komen la nro. Tersilap komen, nnt kena tala.

gilos
10-26-2008, 03:44 PM
ekekek..analogy jer...gurau malam sebelum trade pagi ni... jgn marah haa kaum Hawa... nanti kena jual buat modal trade forex... :)

nettsaver
10-26-2008, 11:01 PM
No komen la nro. Tersilap komen, nnt kena tala.

Kalau bab ni aku takut nak komen... sebab ramai jugak kaum Hawa yang masuk kat forum ni....nanti tak pasal2 kena 'kasut'.... Atau kalau ada Puan Mod... tak pasal2 pulak aku kena banned....... Tapi, kepada kaum Hawa kat sini.. di harap janganlah ambil hati..sebab semua ni gurau je... terima kasih.

mostwanted
10-27-2008, 12:30 AM
Kalau bab ni aku takut nak komen... sebab ramai jugak kaum Hawa yang masuk kat forum ni....nanti tak pasal2 kena 'kasut'.... Atau kalau ada Puan Mod... tak pasal2 pulak aku kena banned....... Tapi, kepada kaum Hawa kat sini.. di harap janganlah ambil hati..sebab semua ni gurau je... terima kasih.

sakit tu kena kasut lg2 kalau yg pakai tumit tinggi.fuh!tercacak 2 cm kalau kna kt badan.pa mcm tuan tanah skrang.dh start memorex blk ka?

hurairah01
10-27-2008, 01:20 AM
sakit tu kena kasut lg2 kalau yg pakai tumit tinggi.fuh!tercacak 2 cm kalau kna kt badan.pa mcm tuan tanah skrang.dh start memorex blk ka?

Hihihih. Skali kena kat dahi, benjol seminggu tu. Tuan tanah tak bangun lagi kot. Msti malam tadi duk pulun perbaiki merdekarama kot. :)

mazlimoin
10-27-2008, 02:57 AM
tuan tanah tgh bertapa...bukan 11 nie nak menganas balik rasanyaa

hurairah01
10-27-2008, 03:03 AM
tuan tanah tgh bertapa...bukan 11 nie nak menganas balik rasanyaa

kalo camtu, tunnggu je la bulan 11. Hihihi.

saidila79
10-27-2008, 06:00 AM

p/s : dah sampai mana baca baypips.com tu saidila79 ?

adalah sikit....sambil baca sambil praktik.....

saidila79
10-27-2008, 06:19 AM

wahhhhhhhhhhh....!!!! mana awak yahu yang awak tak menakutkan pengguna lain...? antara kancil dan honda memanglah kancil boleh kedepan kalau mencilok-cilok....dah kancil tu kecik...mana ada honda kecik...honda ex5 adalah...!!!

tapi kalau nak dikirakan statistik accident....org lelakilah yang paling bagus dalam bab menaikkan peratus2 yang sedia ada...

biasalah org lelaki ...mana tahu serik...tak kena kata tak serik...kalau dah kena pun belum tentu dia serik....

org pompuan ni lain...sayang asben...sayang anak...sayang semua yang disayang...jadi kalau nak drive atau nak buat pape2 mesti extra fikir...

betul tak ...???

p/s saya tak marah cuma dah berasap sikit.....:mad: :mad: :mad:

saidila79
10-27-2008, 06:50 AM
aduh dah naik berpinar bijik mata membaca...........dahlah plak tu susah nak masuk kepala otak.....kalau ada versi BM kan best....tenang je nak baca....bolehlah anggap macam baca novel....

Dulu kat skolah memang paling tak gemor subject BI ngan MATHs....padahal itulah yang penting bila nak mendalami ilmu forex...

takpelah...saya skang tengah baca thread2 kat FXMALAY bab ExpertAdvisor & Indikator kalau paham .....pahamlah....kalau tak ....tanyalah...tapi ada ke yang sudi nak jawab............

hurairah01
10-27-2008, 07:16 AM
wahhhhhhhhhhh....!!!! mana awak yahu yang awak tak menakutkan pengguna lain...? antara kancil dan honda memanglah kancil boleh kedepan kalau mencilok-cilok....dah kancil tu kecik...mana ada honda kecik...honda ex5 adalah...!!!

tapi kalau nak dikirakan statistik accident....org lelakilah yang paling bagus dalam bab menaikkan peratus2 yang sedia ada...

biasalah org lelaki ...mana tahu serik...tak kena kata tak serik...kalau dah kena pun belum tentu dia serik....

org pompuan ni lain...sayang asben...sayang anak...sayang semua yang disayang...jadi kalau nak drive atau nak buat pape2 mesti extra fikir...

betul tak ...???

p/s saya tak marah cuma dah berasap sikit.....:mad: :mad: :mad:

Ha....kan dah kata. Mesti kena la. Takut ooo kalo pompuan marah. Silap. Bukan marah, berasap.

;)

learn2biz
10-27-2008, 08:08 AM
Weh korang .. dah ler .. toksah lari jauh sgt dari topik .... kalau nak lari jauh dari topik .. nanti kena move masuk bual kosong ..

mazlimoin
10-27-2008, 09:00 AM
Weh korang .. dah ler .. toksah lari jauh sgt dari topik .... kalau nak lari jauh dari topik .. nanti kena move masuk bual kosong ..

aku rasa elok gak masuk ruangan bual kosong..hampir 90% berkisar pasal bual koosng...

learn2biz
10-27-2008, 09:01 AM
aku rasa elok gak masuk ruangan bual kosong..hampir 90% berkisar pasal bual koosng...

Tunggu jawapan tuan tanah ....

flizzoe
10-28-2008, 04:52 AM
aduh dah naik berpinar bijik mata membaca...........dahlah plak tu susah nak masuk kepala otak.....kalau ada versi BM kan best....tenang je nak baca....bolehlah anggap macam baca novel....

Dulu kat skolah memang paling tak gemor subject BI ngan MATHs....padahal itulah yang penting bila nak mendalami ilmu forex...

takpelah...saya skang tengah baca thread2 kat FXMALAY bab ExpertAdvisor & Indikator kalau paham .....pahamlah....kalau tak ....tanyalah...tapi ada ke yang sudi nak jawab............

tanya aje, ade je nanti yang menjawabnya. kalau tak tanya lagi :D

saidila79
10-29-2008, 10:17 AM

saya tak kisah kat mana MOD nak campak......saya sedar saya cuma menumpang je...... nak lock sementara pun ok ....

apalagi setelah asben cakap kalau tak bulan 11 ni atau pun kena tunggu bonus hujung tahun ni....

tengoklah.....kalau ada rezeki lebih:cool: :cool:

jangan risau....JURNAL SUAMIKU ( Episod 2 ) pasti akan muncul kembali....

Akhir kata terima kasih kepada semua yang sudi memberi komen2 dan cadangan2 yang mantop kepada saya ....adapun thread2 kat sini terlalu banyak mengajar saya untuk mencari ilmu dan terus berjuang hingga ke menjadi seorang trader yang berjaya ( insyaalah ) suatu hari nanti...

" senyum diwaktu susah tanda ketabahan...senyuman itu tanda keimanan..." raihan

p/s : ok MOD pas ni bolehlah lock....see ya in da next journal..

e-mail me... [email protected]

mazlimoin
10-29-2008, 10:37 AM
saya tak kisah kat mana MOD nak campak......saya sedar saya cuma menumpang je...... nak lock sementara pun ok ....

apalagi setelah asben cakap kalau tak bulan 11 ni atau pun kena tunggu bonus hujung tahun ni....

Akhir kata terima kasih kepada semua yang sudi memberi komen2 dan cadangan2 yang mantop kepada saya ....adapun thread2 kat sini terlalu banyak mengajar saya untuk mencari ilmu dan terus berjuang hingga ke menjadi seorang trader yang berjaya ( insyaalah ) suatu hari nanti...

ok saidiiliaaa...harap banyak bersabar...semoga berjayaa..lagipun market tgh giler sekarang nieee

learn2biz
10-29-2008, 10:48 AM

Issh .... tak de la sampai nak campak-campak pulak .... dah kena demam campak dah, tak perlu campak-campak lagi huehuehue .. tak pe .. Jurnal ni stay kat sini .. tak lock dan tak akan ke mana ... unless kalau tuan khemah eh tuan tanah sendiri mintak lock (lagi sekali)

saidila79
10-30-2008, 04:27 AM
Issh .... tak de la sampai nak campak-campak pulak .... dah kena demam campak dah, tak perlu campak-campak lagi huehuehue .. tak pe .. Jurnal ni stay kat sini .. tak lock dan tak akan ke mana ... unless kalau tuan khemah eh tuan tanah sendiri mintak lock (lagi sekali)

ha..ha..ha....sebenarnya acah je tu...(suruh lock).... :D :D

sayang oooooooooooooo..............inilah the best place in da world nak release tension....cari ilmu dan belajar dari pengalaman orang lain...

kerana thread nilah juga saya lebih bersemangat menghadapi apajua rintangan dan lebih nak berusaha kearah kejayaan....

memang dalam ni dah lari tajuk....abis tu asben belum ready nak pam modal...
nanti kalau saya dah mula me-morex balik....hah barulah boleh menunjuk2...:D :D

saidila79
10-30-2008, 04:35 AM
sebenrnya lagi....saya dah download indi2 yang disaran kan kat dalam forum....tapi apsal tak boleh install..

ada yang boleh install...tapi takde kat fail indi....saya cuba nak guna green pips...tapi still tak berjaya...apa yang tak kena ekk....

saya cuba sendiri jek...memang tak pandai banngat....tapi nak cuba gak....ada step2nya tak...cara nak download indi pastu nak guna dalam mt4....

learn2biz
10-31-2008, 08:33 AM
sebenrnya lagi....saya dah download indi2 yang disaran kan kat dalam forum....tapi apsal tak boleh install..

ada yang boleh install...tapi takde kat fail indi....saya cuba nak guna green pips...tapi still tak berjaya...apa yang tak kena ekk....

saya cuba sendiri jek...memang tak pandai banngat....tapi nak cuba gak....ada step2nya tak...cara nak download indi pastu nak guna dalam mt4....

Silap masuk folder kot ... mula2 tutup mt4 pastu
1) indicator .. kena copy masuk dalam program files > metatrader 4 > experts > indicators
2) template (jika ada) .. kena copy masuk program files > metatrader 4 > templates

Pas tu bukak balik mt4 ... open new chart ... load template (jika ada) atau masukkan satu2 indi

mostwanted
10-31-2008, 12:34 PM
chaiyok2 saidila79,kami semua menanti jurnal mu bulan depan.moga succes slalu k.

saidila79
11-01-2008, 04:08 PM
Silap masuk folder kot ... mula2 tutup mt4 pastu
1) indicator .. kena copy masuk dalam program files > metatrader 4 > experts > indicators
2) template (jika ada) .. kena copy masuk program files > metatrader 4 > templates

Pas tu bukak balik mt4 ... open new chart ... load template (jika ada) atau masukkan satu2 indi

well.......nak tanya ...saya skang tengah main kat demo...tempat paling selamat nak nge-test apa2 cara....

so...saya ada buat take profit..bila untung dia akan jadi hijau kan...? masalahnya
camner nak tentukan waktu yang sesuai untuk letak tp ...sebabkan kengkadang saya buat tp tapi dia reject...

learn2biz
11-01-2008, 05:44 PM
well.......nak tanya ...saya skang tengah main kat demo...tempat paling selamat nak nge-test apa2 cara....

so...saya ada buat take profit..bila untung dia akan jadi hijau kan...? masalahnya
camner nak tentukan waktu yang sesuai untuk letak tp ...sebabkan kengkadang saya buat tp tapi dia reject...

Dia akan jadi hijau bila dia dalam range 10 pips nak TP. Waktu sesuai nak letak TP? bila-bila masa asalkan minima 10 pip dari current price. Kalau dia reject mungkin sebab kurang dari 10 pip minima dari current price kot (requote?).

aabadrin19
11-02-2008, 11:41 AM

nak lagi senang ...

1 - lps masuk trade , terus setkan profit brp profit nak tapi mesti lebih dr 10 @

2 - belajar guna arahan sell limit , sell stop , buy limit dan buy stop , ini arahan 4 beradik adalah untuk memudahkan dan menjimatkan masa untuk kejar trade.

ok...

p/s: Hahahaahah ... sy dah jumpa lmn web yg asben awak tu ikut agaknyer ,
memang ader dianalisakan teori pakai duit syiling tu , tapi untuk pair tertentu dan masa tertentu ajer......:D :D

heroes.sport
11-03-2008, 02:15 PM
nak lagi senang ...

1 - lps masuk trade , terus setkan profit brp profit nak tapi mesti lebih dr 10 @

2 - belajar guna arahan sell limit , sell stop , buy limit dan buy stop , ini arahan 4 beradik adalah untuk memudahkan dan menjimatkan masa untuk kejar trade.

ok...

p/s: Hahahaahah ... sy dah jumpa lmn web yg asben awak tu ikut agaknyer ,
memang ader dianalisakan teori pakai duit syiling tu , tapi untuk pair tertentu dan masa tertentu ajer......:D :D

salam bro..leh kongsikn tak link website tu:D

saidila79
11-04-2008, 08:19 AM
salam semua............:)

so...saya dah bukak akaun baru....saya ingat nak nak lock jurnal yang ni nak bukak jurnal suamiku part 2 ...boleh tak mod...:D

learn2biz
11-04-2008, 10:53 AM
salam semua............:)

so...saya dah bukak akaun baru....saya ingat nak nak lock jurnal yang ni nak bukak jurnal suamiku part 2 ...boleh tak mod...:D
Wsalam,
Your wish is my command. Done.