PDA

View Full Version : RSI

AntonioSammy
03-26-2018, 03:45 PM
Are cineva utilizarea indicatorului RSI
dacă vindem peste 70 și cumpărăm pe 30, am putea face niște tranzacții tehnice

Dumitru
04-02-2018, 09:43 AM
acest instrument este destul de vechi pentru a fi folosit pentru că nu are prea multă putere analitică

Vasile
04-30-2018, 11:06 AM
mai bine să o utilizați pe cea de cumpărare atunci când este sub nivelul de 30

alinaanca
05-31-2018, 09:34 AM
Sunt foarte increzator in afacerea mea Forex si stiu ca intr-o zi va aduce un mare succes in viata mea, care este foarte adevarata si visul meu va fi implinit Astept asta. Călătoria de tranzacționare Forex nu este atât de ușoară este foarte dificil și greu să continue, dar este foarte ușor pentru comercianții Forex expert. Sunt foarte fericit sa merg mai departe cu tranzactionarea Forex.

ATANASE
12-14-2018, 08:00 AM
Ei bine, nu aș fi de acord cu dvs. în acest fel, jocurile sunt jucate pentru distracție, în timp ce Forex este tranzacționat pentru bani. Nu îmi place să joc în valută ca joc, deoarece jocurile sunt în principal pentru copii și tineri, în timp ce forex-ul este pentru adulți care are un scop în viața pe care o fac pentru a le atinge.

ECATERINA
12-17-2018, 01:24 PM
RSI nu este un indicator bun, așa cred

Avramc
12-19-2018, 06:51 AM
Când am pierderea am luat notă pe strategia mea de tranzacționare în cazul în care pierderile se datorează greșelii mele, am învățat mai mult pentru a elimina greșelile și încerc să îmi îmbunătățesc comerțul, dar dacă se datorează mișcării neașteptate a pieței, rămân calm și aștept ca restul comerțului să revină pierde. Nu mă îngrijesc de depresie, deoarece depresia face confuzie în comerț.

Vasile
12-21-2018, 07:24 AM
mulți indicatori acolo încercați alt RSI este vechi acum

alinaanca
12-24-2018, 07:45 AM
mulți indicatori acolo încercați alt RSI este vechi acum

ia profit este cel mai dulce lucru când prețul meu va atinge și atinge nivelul profitului, nimic nu poate fi mai dulce decât atât profitul pierderilor și pierderile de oprire sunt caracteristici foarte utile ale acestei piețe, un comerciant își poate minimiza riscurile și, de asemenea, țintă conform acesteia,

alinaanca
12-28-2018, 07:41 AM
Pentru a câștiga bani, am făcut afaceri de tranzacționare în valută. Forex este una dintre cele mai ușoare afaceri și afaceri profitabile în prezent. Fac forex, câștigând din valută cu acei bani care duc o viață foarte bună. Voi rămâne în valută tot timpul. Starea în Forex îmi voi schimba viața.

Bogdi
12-31-2018, 07:23 AM
niciun comerciant fără succes fără analiză, toți comercianții de succes folosesc analiza, atât analiza fundamentală, cât și cea tehnică, astfel încât nu există un comerciant de succes fără analiză, deoarece analiza poate determina direcția pe care piața o poate face și un profit, astfel încât un comerciant de succes

alinaanca
01-02-2019, 07:32 AM
Profitul în acest domeniu este nelimitat, deoarece performanța noastră în acest domeniu depinde de cunoștințele, experiența și strategia noastră de tranzacționare. Dacă avem cunoștințe bune și abilități bune de tranzacționare, putem obține un profit uriaș.

teodora
01-07-2019, 07:39 AM
Forex de afaceri este de schimb valutar de afaceri la nivel mondial. Comerțăm pe piața Forex cu perechi valutare. Există o mulțime de perechi valutare pe piața Forex. Putem realiza un profit nelimitat acolo. Piața valutară este o piață globală.

Bogdi
01-09-2019, 09:18 AM
Este într-adevăr o sursă sigură pentru orice comerciant să-și vizeze câștigurile. În această afacere pot fi făcuți mai mulți bani și un mod foarte profitabil pentru care putem obține venituri nelimitate. Este nevoie de răbdare pentru ca noi să dezvoltăm un plan adecvat pentru a face schimburi bune. Avem comercianți în funcție de acest mijloc de a face venituri și sunt foarte mulțumiți de ceea ce pot câștiga în această afacere.

Bogdi
01-15-2019, 08:20 AM
Pentru a gestiona capitalul mare, trebuie să urmăriți buna gestionare a banilor. Respectați întotdeauna gestionarea corectă a banilor în tranzacționarea dvs. și, astfel, veți avea un rezultat bun al tranzacționării. Dacă nu urmăriți gestionarea corectă a banilor, pregătiți-vă să vă pierdeți contul.

stanlon
02-20-2019, 08:11 AM
Stimate domn, tranzacționarea în aur este aceeași ca tranzacționarea în tranzacționarea în valută. Aurul este tranzacționat în dolari SUA și tendința acestuia ar trebui să fie păstrată în minte în timp ce tranzacționați aur. Strategiile de tranzacționare a aurului vor fi un amestec de analiză fundamentală, sentimentală și tehnică.

Godoired
02-28-2019, 01:26 PM
Ei bine, nu aș fi de acord cu dvs. în acest fel, jocurile sunt jucate pentru distracție, în timp ce Forex este tranzacționat pentru bani. Nu îmi place să joc în valută ca joc, deoarece jocurile sunt în principal pentru copii și tineri, în timp ce forex-ul este pentru adulți care are un scop în viața pe care o fac pentru a le atinge.

Dear sunt foarte de acord cu tine că trebuie să fim serioși dacă vrem să câștigăm bani din tranzacționarea Forex, cred că tranzacționarea în valută este una dintre cele mai dificile afaceri din această lume Învățarea acestei afaceri nu este la fel de ușor *** credem noi dacă cineva crede că va intra pe această piață și va obține un profit bun în câteva zile, este destul de imposibil, trebuie să ne luptăm în procesul de învățare și să încercăm să muncim din greu și atunci trebuie să fim serioși pentru că am câștigat un profit bun din această afacere.

Flaviu
03-19-2019, 07:43 AM
Tranzacționarea online este mai populară acum decât acum 5 ani, dar cred că popularitatea despre tranzacționare este mai mică comparativ cu alte oportunități de afaceri online, poate pentru că gradul de greutăți este mult mai mare comparativ cu unele activități online, există multe care s-au alăturat piața, dar unele dintre ele ar fi putut părăsi piața după ce au pierdut atât de multe.

alinaanca
04-01-2019, 06:54 AM
eu prefer poziția mare bazată pe perioadele mai mari de timp care fac ca piața să se deplaseze și, deci, o cantitate importantă de sâmburi, atunci când utilizați timpi mai mari este nevoie de un timp foarte scurt de a analiza și interpeta markt, în același timp, (vânzarea sau cumpărarea) poziției selectate din acel interval de timp sunt de obicei extrem de profitabile!

Bogdi
04-29-2019, 07:14 PM
da fără a învăța de tranzacționare este atât de riscant ..... dacă tu dont acum despre unele tong how u poate manevra ... dar de într-o zi, vă norocos, fără nici un fel de câștig de formare un profit decât nu înseamnă o altă zi u va primi ceva profit aceasta este o afacere reală .. ar trebui să se pregătească pentru această tranzacționare ,,,, am un exemplu pe care tu dont acum abcdefg *** u citit sau scrie o carte ... de ce sfatul meu, dacă vrei u salva cont ur decât să obțină experiență demo cont și face muncă reală

Bogdi
05-01-2019, 09:50 AM
Fiind inteligent, nu are nimic de-a face cu tranzacționarea în valută, dar singurul lucru care guvernează piața este cunoașterea care nu vine pe un platou de aur, ci numai prin muncă grea, prin arderea uleiului de noapte, mult timp de pe ecran și multe constatări din când în când, toate încercau să fie bune la tranzacționare.

AntonioSammy
02-23-2020, 08:17 PM
subiect redeschis