PDA

View Full Version : Prețul Strategia de acțiune pentru scurt-Side USDJPY Continuare

AntonioSammy
05-04-2016, 03:39 PM
- Una dintre cele mai puternice tendințe până în prezent, în 2016 (USD-slăbiciune) continuă să vadă retragerea. Dar, cu date grele din SUA pe rol pentru restul acestei săptămâni, acest lucru nu poate dura mult timp. Mergem configurarea tehnică în USD pentru a evidenția ceea ce comercianții pot viziona să caute în mișcare continuare.

- Ne concentrăm în USD / JPY pentru a investiga strategia de acțiune de preț. Aceasta este probabil una dintre perechile mai atractive pentru a juca în continuare USD-slăbiciune, dar prețul de acțiune este încă incredibil de supravanzare după fugă supradimensionată că perechea a pus în aplicare până acum pe an. Ne uităm la două moduri diferite de abordare a acestei piețe
Una dintre temele mai pertinente dintre piețe în acest moment este volatilitatea fiind văzută în dolarul american. Pe măsură ce Fed se concentreze mutat departe de cele patru rata de creșteri care au fost așteptate de către bancă în 2016, comercianții și-au vândut dolarului american ca asteptarile ratei au continuat sa scada mai mici. Punctul de plecare pentru această temă a fost în jurul valorii de 11 februarie, care a fost ziua a doua mărturie de două ori anuale doamnei Yellen în fața Congresului. Ca un comutator de lumină, tonalitate piață a variat de agresiv "risc off" și înapoi la "risc pe." De atunci, fiecare reuniune Fed a dat numai (joc de cuvinte destinate) mai slăbiciune în USD luate pe înclinații în mod progresiv mai dovish ale băncii.

Ne-am uitat la această temă, ieri, ca dolarul a fost în cele din urmă pune într-un anumit element de putere. Dar întrebarea mai mare a fost cat timp ar putea dura; mai ales având în vedere datele grele din SUA din cauza să vină în restul săptămânii (Payrolls Non-Farm este vineri). In articolul de ieri, ne-am uitat la setari in ambele AUD / USD și EUR / USD; dar astăzi vom lua asta un pas mai departe prin uita la cinci USD perechi diferite pentru a parcelei modul în care comercianții ar putea fi în măsură să se apropie fiecare mișcare înainte.

Mai jos, ne uităm la **** Dollar Indicele Dow Jones, iar pe partea dreaptă a graficului sunt aceleași zone de rezistență am identificat în articolul de ieri. Mai exact, nivelul la 11787 a devenit funcțional în ultimele 24 de ore ca o acțiune de preț s-au rupt la acest nivel înainte de sprijin, și a încercat să găsească o rezistență, deși că nu deține. Acum, pe graficul de 4 ore de mai jos, putem vedea în cazul în care acest nivel arată acum ca suport pe termen scurt. Am mai văzut, de asemenea, destul de un pic de acțiune de preț indecis aici, care ar putea indica o rândul său; noi pur și simplu nu au suficiente dovezi pentru a indica faptul că încă să fie cazul. NFP ar putea oferi dovezi că, dacă nu-l ajunge mai devreme.